Sobota, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 5992
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Sadzonki dla Wałbrzycha

Czwartek, 9 marca 2023, 10:28
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Sadzonki dla Wałbrzycha
Fot. organizatorzy
Program Polska Stolica Recyklingu rozstrzygnięty. W ogólnopolskiej rywalizacji miast zwyciężyły Siedlce zdobywając zaszczytny tytuł i statuetkę z recyklingu. Wałbrzych otrzymał dyplom oraz bon na sadzonki drzew. Wiosną, Fundacja Odzyskaj Środowisko wspólnie z mieszkańcami zasadzi 239 drzew.

Wspólny sukces

W zmaganiach wzięło udział ponad 80 miast z całej Polski. Rywalizacja opierała się na zbiórce elektrycznych śmieci przy wykorzystaniu: czerwonych pojemników na małogabarytowy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odbiorów domowych i z firm; zbiórek organizowanych w placówkach oświatowych oraz w czasie ekopikników. Mieszkańcy Wałbrzycha, w ramach programu, oddali prawie 24 000 kilogramów elektrycznych śmieci.

Posadzimy Elektryczny Las

Nagrodą w Programie są sadzonki drzew.

- Wspólnie z mieszkańcami Wałbrzycha zasadzimy 239 drzewa. Elektryczny las będzie nie tylko stałym przypomnieniem, by segregować elektryczne śmieci, ale przyniesie ze sobą wiele korzyści. Jedno drzewo wytwarza ilość tlenu potrzebną dla czterech dorosłych osób – podkreśla Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Edukacja ekologiczna poza schematami

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast, ale także do szkół, instytucji kultury, jednostek miejskich.

- Główna idea programu opiera się na niestandardowej, praktycznej edukacji ekologicznej. Z jednej strony zachęcaliśmy miasta do grywalizacji w zbiórce elektrycznych śmieci, z drugiej zaangażowaliśmy uczniów i mieszkańców do aktywnego włączenia się w kampanię na rzecz ochrony środowiska. Gratuluję mieszkańcom Wałbrzycha determinacji na rzecz ochrony środowiska naturalnego i już teraz zapraszam do grywalizacji w 2. edycji. Udział w Polskiej Stolicy Recyklingu jest dowodem na to, że tworzymy dziś „smart community”, która wyróżnia się wysoką świadomością ekologiczną – podkreśla Krzysztof Kieszkowski z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Program Polska Stolica Recyklingu skierowany jest do miast uczestniczących w projekcie Elektryczne Śmieci. Szczegóły dotyczące drugiej edycji znajdą się na stronie www.polskastolicarecyklingu.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
4
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group