Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3458
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Samochody dla strażaków

Czwartek, 1 września 2022, 12:18
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Samochody dla strażaków
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Za nami przekazanie i poświęcenie czterech samochodów ratowniczo–gaśniczych. Dwa nowe pojazdy zyskała: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Po jednym pojeździe zyskały OSP w Boguszowie–Gorcach i OSP w Głuszycy.

Powiat Wałbrzyski przekazał kwotę 50 000 zł na zakup niezbędnego wyposażenia do nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego GCBA SCANIA z systemem gaśniczym Cut lanca, który został zakupiony na potrzeby Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Koszt zakupu tego pojazdu z wyniósł 1 159 890 zł. Wyposażanie zostało uzupełnione poprzez Fundusz wsparcia dzięki zaangażowaniu środków m.in. z budżetu Powiatu Wałbrzyskiego. Łącznie pojazd kosztował 1 374 890 zł. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu zyskała także drugi pojazd ciężki ratowniczo-gaśniczy VOLVO. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu przekazała dla OSP w Głuszycy i Boguszowie-Gorcach swoje pojazdy, które w nowych jednostkach będą dalej pełniły służbę.

- Jestem dumny, że po raz kolejny Powiat Wałbrzyski przyczynił się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego i miasta Wałbrzych. Nowy sprzęt podniesie komfort pracy strażaków oraz ułatwi przebieg akcji ratowniczych. W budżecie Powiatu Wałbrzyskiego co roku są zabezpieczane środki, które są przeznaczane na doposażenie służb mundurowych świadczących pomoc i usługi na rzecz lokalnej społeczności - mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

9
64%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group