Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 4283
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca/Walim/Jedlina-Zdrój: Samorządy się dołożyły

Środa, 15 grudnia 2021, 10:23
Aktualizacja: 10:25
Autor: red
REGION, Głuszyca/Walim/Jedlina-Zdrój: Samorządy się dołożyły
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj przed nową siedzibą Urzędu Miasta w Głuszycy odbyło się uroczyste przekazanie kluczyków do nowego radiowozu. Samochód zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu trzech gmin: Głuszycy, Jedliny–Zdroju i Walimia, które w połowie finansowały przedsięwzięcie.

14 grudnia o godz. 12:00 przy ul. Parkowej w Głuszycy odbyło się uroczyste przekazanie oznakowanego radiowozu. Nowy pojazd zakupiony został dzięki zaangażowaniu władz gmin Głuszyca, Jedlina-Zdrój i Walim, którym poprawa bezpieczeństwa mieszkańców nie jest obojętna. Zakupiony pojazd służbowy to Kia Sportage wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1.6 l i mocy 130 km. Koszt zakupu takiego samochodu wyniósł 126 tys. zł. Dofinansowanie ze strony trzech gmin pokryło 50% ceny zakupu pojazdu.

W uroczystości przekazania kluczyków do nowego radiowozu udział wzięli Burmistrz Głuszycy Roman Głód wraz ze swoim Zastępcą Grzegorzem Szymańskim oraz Wójt Gminy Walim Adam Hausman.

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu nadkom. Krzysztof Lewandowski oraz Komendant Komisariatu Policji w Głuszycy podinsp. Sebastian Sabadach podziękowali w imieniu funkcjonariuszy za nowy radiowóz podkreślając, iż służyć on będzie zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałbrzyskiego oraz pozwoli policjantom jeszcze lepiej wykonywać swoje zadania na rzecz mieszkańców.

Przypominamy również, że dzięki staraniom funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, a przede wszystkim władz samorządowych Głuszycy, wygospodarowano najbardziej dogodną lokalizację na budowę nowego komisariatu. Teren pod inwestycję o powierzchni 33 arów mieści się przy ulicy Sienkiewicza w Głuszycy. To właśnie tam powstanie budynek Policji przeznaczony dla policjantów i pracowników pełniących służbę w dotychczasowej siedzibie przy ul. Grunwaldzkiej.

Twoja reakcja na artykuł?

5
42%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
3
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group