Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2688
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Ścieżka sensoryczna dla przedszkolaków i uczniów z Gminy Mieroszów

Środa, 22 listopada 2017, 14:26
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Ścieżka sensoryczna dla przedszkolaków i uczniów z Gminy Mieroszów
Fot. red
W listopadzie Fundacja „Dolina Inspiracji” zorganizowała warsztaty sensoryczne dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów kl. I – IV z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. J. Korczaka w Sokołowsku.

Dla uczestników przygotowano liczne zabawy związane ze ścieżką sensoryczną. Dzieci m. in. poznawały przygotowane materiały za pomocą wzroku, dotyku, następnie chodząc po ścieżce z zasłoniętymi oczami, odgadywały materiał, z którego dany element ścieżki został wykonany. Do przygotowania zajęć użyto m. in. szyszek, kory, mchu, kamieni, kaszy, fasoli, waty, patyków, sznurków itp. Po skończonej nauce i zabawie uczestnicy warsztatów otrzymali poczęstunek. Warsztaty ścieżki sensorycznej odbyły się w ramach projektu pn.: „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów”, który jest finansowany przez Powiat Wałbrzyski z budżetu partycypacyjnego 2017, na terenie gminy Mieroszów.

W imieniu organizatorów zapraszamy również na podsumowanie projektu budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego: „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów”, które odbędzie się 25 listopada w Sokołowsku o godz. 12.00 na Relaks Placu (obok sanatorium „Biały Orzeł”), a następnie w Tipi przy pensjonacie „Leśne Źródło”.

W programie: uroczyste przekazanie przez Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu sprzętu i urządzeń rekreacyjnych dla dzieci na „Relaks Placu”, przejście do Tipi przy pensjonacie „Leśne Źródło” w Sokołowsku, gry i zabawy rodzinne z nagrodami dla mieszkańców Gminy Mieroszów, biesiada przy ognisku.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group