Czytających: 5200

Głuszyca: Ścigali się o Czapkę Śliwek

Wtorek, 17 października 2017, 9:32
Aktualizacja: 9:34
Barwy złotej polskiej jesieni, piękna, słoneczna pogoda, dobra zabawa i fantastyczna atmosfera towarzyszyły rywalizacji kolarzy górskich, którzy postanowili zakończyć sezon sportowy 2017 w Głuszycy podczas III Wyścigu MTB XC o Czapkę Śliwek.

Organizatorzy Stowarzyszenie Przyjaciół Głuszycy, Gmina Głuszyca i Team Bike Finger Wałbrzych zadbali, by wyścig dostarczył zawodnikom wielu emocji. Łatwo nie było, gdyż trasa składająca się z 3 okrążeń liczących po 5 km w większości składała się z ostrych podjazdów i wymagała od startujących sporych umiejętności technicznych.

Zwyciężył Czech TOMÁŠ ŠEVCŮ. Zawodnik HSK CYCLING TEAM pokonał 15-kilometrowy dystans w czasie 00:43:44. Drugi na macie pojawił się świdniczanin Piotr Sułek z BIKE CENTER ATAK SPORT ŚWIDNICA z czasem 00:48:45. Trzecie miejsce wywalczył Piotr Iciaszek z Wałbrzycha, reprezentujący SPORTFUEL.PL z czasem 00:48:59.

Panie i najmłodsi zawodnicy mieli do pokonania dystans liczący 10 km. Pierwszą kobietą na mecie była wałbrzyszanka Dorota Bielecka z KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH z wynikiem 00:42:53. Drugi czas wśród kobiet 00:47:00 osiągnęła mama zwyciężczyni – Anna Bielecka - również reprezentująca KKW SUPERIOR WAŁBRZYCH. Jako trzecia z czasem 00:48:34 linię mety minęła Paula Bernaczek, zawodniczka KUSY BARDO.

Warto podkreślić że w wyścigu udział wzięła liczna reprezentacja kolarzy z Głuszycy, spośród których dwaj zawodnicy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Pierwsze miejsce w kategorii M-1 zdobył Patryk Tomulik, a w kategorii M-4 Krzysztof Paluszek- pomysłodawca wyścigu i autor trasy.

Organizatorzy dziękują wszystkim za nieocenioną pomoc w organizacji wydarzenia. Serdeczne podziękowania dla Wodociągów Wałbrzych i Podziemnego Miasta Osówka.