Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3121
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Sensory do badania jakości powietrza

Czwartek, 20 czerwca 2019, 9:09
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Sensory do badania jakości powietrza
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Władze Szczawna–Zdroju niezwykłą wagę przywiązują do dbałości o środowisko i jakość powietrza.

Stąd m. in takie działania, jak przystąpienie w ub. roku do programu Kawka, dzięki któremu udało się zlikwidować blisko 250 palenisk, a także przygotowywany projekt w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej na dotacje do wymiany ogrzewania w budynkach wielorodzinnych i jednorodzinnych – gmina chce pozyskać bisko 1,5 mln zł.
Burmistrz Marek Fedoruk podjął także decyzję o zakupie i montażu mobilnych sensorów badających jakość powietrza.
- Chcemy kupić 6 takich urządzeń i zamontować w różnych częściach miasta by sprawdzić, w jakich obszarach występuje największe natężenie zanieczyszczeń, jakie może być ich źródło pochodzenia i jakie skuteczne działania podjąć, by to ograniczyć – mówi burmistrz.
Sensory pojawią się przed nowym sezonem grzewczym.

Tymczasem na terenie Szczawna-Zdroju trwają prace związane z konserwacją urządzeń na placach zabaw, m. in. na ul. Słowackiego, w Parku Szwedzkim, Równoległej, Słonecznej Polanie. Z użytkowania została wyłączona piaskownica na Słonecznej Polanie - zapadła decyzja o jej całkowitej likwidacji, ponieważ piasek uszkadzał tartan. Nowa piaskownica będzie przygotowana na trawie, w tej chwili czekamy na uzgodnienia.
Na placu zabaw w Parku Szwedzkim nie działa także wir wodny, będący elementem ścieżki edukacyjno-ekologicznej. Niestety, uszkodzenie jest mechaniczne – ktoś po prostu szarpał lub ciągnął za mechanizm wywołujący wir. Usterka została już zgłoszona do wykonawcy, czekamy na naprawę.

Twoja reakcja na artykuł?

7
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group