Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3134
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Siatkarscy działacze znaleźli rozwiązanie

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 14:12
Aktualizacja: 14:13
Autor: PAW
Wałbrzych: Siatkarscy działacze znaleźli rozwiązanie
Fot. red
Podczas Walnego Zebrania Towarzystwa Sportowego Victoria PWSZ, zapadły kluczowe decyzje dotyczące ligowej siatkówki w Wałbrzychu.

Podczas Walnego Zebrania Towarzystwa Sportowego Victoria PWSZ podjęto kilka bardzo istotnych uchwał. Najważniejsza dotyczy przekazania zespołu seniorów i miejsca w I lidze spółce Aqua Zdrój. Tak więc teraz wszystko zależy od Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Jeśli on wyrazi na to zgodę, to od września na I-ligowych parkietach będziemy oglądać drużynę Aqua Zdrój Wałbrzych. Ta decyzja zapadnie prawdopodobnie w najbliższy piątek, bo wtedy zbiera się PZPS. Jeśli decyzja będzie dln nas korzystna, pozostanie tylko poczekać na sierpniową sesję rady miasta, podczas której radni podejmą uchwałę o przejęciu zespołu seniorów przez spółkę miejską Aqua Zdrój.

Nowym trenerem został Janusz Bułkowski, który wcześniej pracował w Stali Nysa. Prowadzi on już rozmowy z potencjalnymi nowymi siatkarzami, którzy chcieliby zagrać w wałbrzyskiej ekipie. Klubem zarządzać będzie spółka Aqua Zdrój, a jej przedstawiciel Fabian Kurzawiński ma zadbać o stronę organizacyjną.

Druga istotna uchwała to zmiana nazwy dotychczasowego stowarzyszenia z TS Victoria PWSZ na TS Chełmiec Wałbrzych. I wtym miejscu należy podkreślić, że ta nazwa nie będzie miała związku z istniejącą sekcją siatkówki żeńskiej i klubem MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych. TS Chełmiec ma prowadzić tylko drużyny młodzieżowe (juniorzy, kadeci, młodzicy i szkółka siatkarska). To na nowym zarządzie TS Chełmiec spocznie również obowiązek spłaty zadłużenia (około pół miliona złotych). Ten nowy zarząd tworzą: Grzegorz Guzal - prezes, Janusz Ignaczak, Mariusz Jerzyk i Radosław Ostrowski.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group