Niedziela, 1 listopada
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2136
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skarga na konduktora przyniosła efekt

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 grudnia 2017, 9:00
Aktualizacja: 11:03
Autor: red
Fot. red
Otrzymaliśmy pismo z ZDKiUM w Wałbrzychu dotyczące skargi, jaką złożył jeden z pasażerów na niewłaściwe zachowanie wałbrzyskiego konduktora.

"W nawiązaniu do złożonej skargi dotyczącej postępowania konduktora realizującego powierzone obowiązki w autobusie linii nr 18 w dniu 8 grudnia br. informuję, co następuje.

Po zapoznaniu się z treścią Pana wystąpienia natychmiast zostało wszczęte stosowne postępowanie, w którym wzięto pod uwagę wyjaśnienie konduktora.

W oświadczeniu pracownik potwierdził fakt nieposiadania drobnych sum pieniężnych, które mogłyby służyć do wydania różnicy między gotówką przedłożoną przez Pasażerkę a ceną biletu. Konduktor tłumaczył, że kilkanaście minut wcześniej rozpoczął pracę i wydał całą resztę z banknotów, którymi płacili inni pasażerowie.

Nie można natomiast tolerować uszczypliwych komentarzy wobec Pasażerów, choćby – jak w omawianym przypadku – miały według konduktora żartobliwy charakter. Pragnę zaznaczyć, że nie akceptujemy takiego postępowania naszych pracowników, dlatego też w trybie pilnym konduktor został pouczony o właściwym postępowaniu. Przeprowadzona została z nim rozmowa dyscyplinująca, podczas której pouczono o stosowaniu najwyższych standardów przy obsłudze pasażerów. Wobec pracownika zostanie również zastosowana nagana.

Chcę także zaznaczyć, że omówione przez Pana zdarzenie będzie m.in. tematem najbliższego szkolenia przeprowadzonego ze wszystkimi konduktorami.

Żywię przekonanie, że podobne sytuacje nie powtórzą się w przyszłości.

Mariusz Kacała
Główny Specjalista
Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu."

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group