Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2765
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Skatepark powstanie w Głuszycy

Piątek, 30 czerwca 2017, 6:35
Autor: red
REGION, Głuszyca: Skatepark powstanie w Głuszycy
Fot. użyczone
– Gmina Głuszyca pozyskała ponad 230 tys. zł na realizację projektu „Sowiogórska przestrzeń aktywności w Głuszycy – modernizacja parku miejskiego poprzez budowę skateparku” – informuje burmistrz Roman Głód.

– Bardzo się cieszę, że wkrótce rozpocznie się realizacja długo oczekiwanej przez wielu młodych głuszczan inwestycji zlokalizowanej w samym centrum miasta - w Parku Jordanowskim, który stanie się miejscem aktywnego wypoczynku - mówi burmistrz Głuszycy.

Decyzją Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Sowiogórskie”, zadanie zostało uznane za zgodne z Lokalną Strategią Rozwoju LGD i wybrano je do dofinansowania, mieszcząc się w limicie 100% środków dostępnych w ramach naboru. Projekt złożony przez Gminę Głuszyca został bardzo wysoko oceniony i zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej.

Przyznana kwota w wysokości 237 tys. 706 zł pochodzi z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” i stanowi 63,63 % całkowitej wartości inwestycji. Pozostałe środki na realizację zadania w wysokości ok. 135 tys. 870 zł pochodzić będą z budżetu Gminy Głuszyca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group