Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6695
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skatepark w tym roku?

Piątek, 11 lutego 2022, 15:30
Aktualizacja: 15:32
Autor: red
Wałbrzych: Skatepark w tym roku?
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Trwają prace projektowe nad skateparkiem, który Gmina Wałbrzych wybuduje na placu pomiędzy Aleją Podwale oraz ulicą Blankową.
- Skatepark w tym miejscu, to zwycięski projekt Wałbrzyskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, inwestycja zostanie zakończona jeszcze w bieżącym roku - mówi prezydent Roman Szełemej.

Realizacja tego projektu jest dobrym pomysłem ze względu na brak podobnych, rozwiniętych obiektów w najbliższej okolicy do nauki jazdy na deskorolce, rolkach, hulajnodze i rowerach typu BMX. Miejsce takie pozwoli na bezpieczne rozwijanie zainteresowań i pasji najmłodszych. Jest to też odpowiedź na prośby rodziców i ich dzieci aby powstało bezpieczne miejsce do nauki jazdy. Zagospodarowanie tej przestrzeni pozwoli wpłynąć nie tylko na jej rozwój, ale i na poszerzenie działalności sportowej oraz wyeliminuje problem dzieci jeżdżących na rolkach po ulicach i chodnikach. Z powodu braku tego typu obiektu dzieci jeżdżą w miejscach do tego nieprzystosowanych. Skatepark przyczyni się do aktywizacji mieszkańców, a zaawansowanym odbiorcom pozwoli na doskonalenie swoich umiejętności sportowych. Obiekt zostanie wybudowany zgodnie z aktualnymi normami i zasadami BHP, tak by zapewnić pełne bezpieczeństwo użytkownikom. Skatepark wpłynie pozytywnie na okolicę, spopularyzuje ją oraz świetnie się w nią wkomponuje. Doprowadzi do większej integracji społeczeństwa. Codzienne korzystanie z tego obiektu przez dzieci, pozwoli rozwijać im swoje umiejętności sportowe oraz zaktywizuje część społeczeństwa.

Komputer czy sport? Czas pomyśleć o dzieciach, które zamiast grać godzinami na komputerach mogłyby spędzać czas na wolnym powietrzu, realizując swoje sportowe pasje, a przede wszystkim - spotykając się ze sobą. SKATEPARK to świetny projekt, z którego bezpiecznie będą mogły korzystać wszyscy. Spełniałby on również ważne społeczne funkcje: od integracji środowiska po kształtowanie postaw prozdrowotnych i wzmacnianie więzi międzyludzkich.
Skatepark dla dzieci ma za zadanie utworzyć bezpieczną przestrzeń do nauki poruszania się na rolkach, hulajnogach czy rowerach.

Twoja reakcja na artykuł?

32
60%
Cieszy
7
13%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
10
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group