Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4183
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Skiba i Zaczyńska wygrali z wiatrem

Poniedziałek, 27 maja 2013, 17:38
Aktualizacja: 17:39
Autor: PAW
REGION: Skiba i Zaczyńska wygrali z wiatrem
Fot. użyczone
Zimny i bardzo mocny wiatr przywitał uczestników drugiego, tegorocznego marszu z cyklu „Sowiogórski Nordic Walking”.

Ku zaskoczeniu organizatorów, pomimo bardzo nieprzyjemnych warunków atmosferycznych, na starcie zawodów zjawiło się 61 zawodników i zawodniczek, czyli więcej niż dwa tygodnie wcześniej. Tradycyjnie dopisały grupy z okolic Legnicy, Lubina i Ścinawy oraz Ludwikowic Kłodzkich i Walimia. Cieszy, że na naszych imprezach pojawia się także co raz więcej sportowców z Wałbrzycha i Wrocławia. Kilka minut po godzinie 11.00 z Przełęczy Jugowskiej do rywalizacji ruszyli mężczyźni, a dokładnie minutę po nich kobiety. Trasa liczyła 4,14 km i trzeba ją było przebyć dwukrotnie.

Podobnie jak dwa tygodnie wcześniej, bezapelacyjnie najlepszy z całej stawki okazał się Krzysztof Skiba z Wałbrzycha, który jako jedyny pokonał dystans 8,28 km poniżej godziny (58 min. 51 sek.). Drugi na mecie zameldował się debiutujący w tych zawodach Piotr Siwak z Rudnej (1 godz. 0 min. 17 sek.), a trzeci był Maciej Cieciuch z Polanicy-Zdroju (1 godz. 1 min. 0 sek.). Wśród pań zwyciężyła startująca po raz pierwszy w cyklu legniczanka Anna Zaczyńska (1 godz. 8 min. 28 sek.). Druga na mecie była triumfatorka poprzednich zawodów Renata Jędrasiak z Lubina (1 godz. 10 min. 18 sek.), a trzecia Jolanta Kurzawska także z Lubina (1 godz. 11 min. 44 sek.).

Po zakończeniu rywalizacji, z uwagi na bardzo mocny i zimny wiatr, ceremonia dekoracji zwycięzców odbyła się w położonym obok tzw. Akwarium. Warto wspomnieć, że nagrodzeni zostali także zawodnicy w kategorii „najmłodszy uczestnik” i najmłodsza uczestniczka” marszu. Pamiątkowe medale przywiezione przez Beatę Drapikowską z Legnicy trafiły do Pawła Loski z Walimia (14 lat) oraz Pauliny Ostrykiewicz z Wrocławia (15 lat). Kolejne zawody już za 2 tygodnie przy Schronisku „Sowa” w Sokolcu. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie łaskawsza zarówno dla zawodników jak i organizatorów. Zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group