Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5465
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Skończyło się na strachu

Środa, 11 maja 2022, 12:20
Aktualizacja: 13:22
Autor: red
Wałbrzych: Skończyło się na strachu
Fot. KMP Wałbrzych
Policjantka pierwszego komisariatu, wczoraj po godzinie 19:30, idąc jedną z ulic Podzamcza, zauważyła tam mającą ze sobą plecak szkolny zapłakaną nastolatkę. Funkcjonariuszka nawiązała rozmową z młodą wałbrzyszanką, udzielając jej niezbędnej pomocy. Szybko ustaliła, że chwilę wcześniej zaginięcie 12–latki dyżurnemu pierwszego komisariatu zgłosiła zaniepokojona mama.

9 maja wieczorem zaniepokojona mama 12-latki odwiedziła Komisariat Policji I w Wałbrzychu z informacją, że jej córka od momentu wyjścia o poranku do szkoły - do której ostatecznie jak się okazało nie dotarła - do momentu zgłoszenia przez nią informacji o zaginięciu, nie wróciła do miejsca zamieszkania i wciąż nie ma z nią kontaktu. Dodała, że była to pierwsza taka sytuacja w życiu. Jako że każde tego typu zgłoszenie o zaginięciu policjanci traktują bardzo poważnie, dlatego niezwłocznie po otrzymaniu informacji mundurowi podjęli decyzję o rozpoczęciu działań poszukiwawczych.

Zanim jednak te rozpoczęły się na dobre, wyglądającą na zagubioną i zapłakaną nastolatkę na jednej z ulic Podzamcza napotkała będąca już po służbie post. Justyna Frątczak. Nie wiedząc jeszcze, że 12-latka jest osobą zaginioną, nawiązała rozmowę z młodą wałbrzyszanką, w której ustaliła, że nie chciała ona wrócić do domu, gdyż wcześniej nie pojawiła się na zajęciach w szkole i obawiała się reakcji rodziców. Funkcjonariuszka powiadomiła o podjętej w czasie wolnym od służby interwencji, a od dyżurnego swojej jednostki usłyszała, że właśnie odnalazła zaginioną osobę małoletnią.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
3
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group