Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skradli ponad 3 kilometry kabla telekomunikacyjnego

Wiadomości: Region
Czwartek, 21 lutego 2013, 6:10
Aktualizacja: 7:43
Autor: opr.red.
Fot. red.
Do 5 lat pozbawienia wolności może grozić 19 letniemu mężczyźnie za kradzież ponad 3 kilometrów kabla telekomunikacyjnego wartości 29 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zatrzymali 19 letniego mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna przyjeżdżał na teren powiatu świdnickiego z dwoma kolegami – mieszkańcami Wałbrzycha, z którymi wspólnie dokonywał kradzieży kabla telekomunikacyjnego.

W okresie od maja do października 2012 roku ,na odcinku Modliszów – Złoty Las dokonali kradzieży ponad 3 kilometrów kabla wartości 29 tysięcy złotych na szkodę Telekomunikacji Polskiej. Kabel po odcięciu ze słupów telekomunikacyjnych opalali w lesie, a następnie uzyskaną w ten sposób miedź sprzedawali w punktach skupu złomu. Jak wynika z zeznań zatrzymanego mężczyzny, za sprzedaną miedź mieli otrzymać około 5 tysięcy złotych. W chwili obecnej 19-latkowi przedstawiono 13 zarzutów kradzieży, jego dwaj kompani od grudnia ubiegłego roku siedzą w aresztach śledczych, zostali zatrzymani za inne przestępstwa.

Za czyn, którego dopuścili się mężczyźni grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.swidnica.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group