Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 1503
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skutki nawałnicy w Grzędach Górnych

Wiadomości: REGION, Grzędy Górne
Czwartek, 13 września 2012, 16:52
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: red
Fot. użyczone
11 września w późnych godzinach wieczornych przez Grzędy Górne w gminie Czarny Bór przeszła nawałnica. Powalone drzewa uszkodziły drogę powiatową, sieci elektryczne i komunikacyjne. Są także straty w gospodarstwach, ale – na szczęście – obeszło się bez ofiar.

Nawałnica powaliła ponad 20 drzew, które uszkodziły blisko 2 km nawierzchni drogi powiatowej (wraz z poboczami) w Grzędach Górnych na odcinku od granicy z powiatem kamiennogórskim. Zniszczone są także trakcje elektryczne, zerwany dach i uszkodzony budynek gospodarczy.

- Od rana staraliśmy się wspólnie z gminą Czarny Bór o usunięcie powalonych drzew z naszej drogi powiatowej. Zaangażowaliśmy też straż pożarną, aby usunęła niebezpiecznie zwisające nad drogą konary. Prace prowadziliśmy wspólnie z gminą Czarny Bór, poza tym ogromne zaangażowanie i pomoc, za którą bardzo dziękuję, otrzymaliśmy także od mieszkańców Grząd Górnych, którzy pomogli nam w udrożnieniu naszej drogi - wyjaśnia Andrzej Lipiński, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Kolejne, podjęte przez powiat i gminę kroki, będą polegały na zabezpieczeniu wyrw w jezdni i usunięciu korzeni powalonych drzew z odcinka uszkodzonej drogi.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~karol berliet 13-09-2012 22:09
Stan DROGI POWIATOWEJ odzwierciedla STAN POWIATU WAŁBRZYSKIEGO. Stąd należy jak najszybciej przywrócić GRODZKOŚĆ dla WAŁBRZYCHA. Wtedy to po zaoszczędzeniu miejsc na paru stołkach, pieniążki będą mogły być wykorzystane np na remonty dróg. VIVA GRODZKOŚĆ :)
~Jajacek 14-09-2012 1:27
Już za 4 lata....... Już za 4 lata.... powiat zniknie z tego świata. Już za 4 lata....... Już za 4 lata.... powiat zniknie z tego świata. W 2017 mają polikwidować te dziadostwa.
~ 14-09-2012 17:45
karolku nie licz na te pieniadze i na grodzkosc

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group