Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4954
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Grzędy Górne: Skutki nawałnicy w Grzędach Górnych

Czwartek, 13 września 2012, 16:52
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:47
Autor: red
REGION, Grzędy Górne: Skutki nawałnicy w Grzędach Górnych
Fot. użyczone
11 września w późnych godzinach wieczornych przez Grzędy Górne w gminie Czarny Bór przeszła nawałnica. Powalone drzewa uszkodziły drogę powiatową, sieci elektryczne i komunikacyjne. Są także straty w gospodarstwach, ale – na szczęście – obeszło się bez ofiar.

Nawałnica powaliła ponad 20 drzew, które uszkodziły blisko 2 km nawierzchni drogi powiatowej (wraz z poboczami) w Grzędach Górnych na odcinku od granicy z powiatem kamiennogórskim. Zniszczone są także trakcje elektryczne, zerwany dach i uszkodzony budynek gospodarczy.

- Od rana staraliśmy się wspólnie z gminą Czarny Bór o usunięcie powalonych drzew z naszej drogi powiatowej. Zaangażowaliśmy też straż pożarną, aby usunęła niebezpiecznie zwisające nad drogą konary. Prace prowadziliśmy wspólnie z gminą Czarny Bór, poza tym ogromne zaangażowanie i pomoc, za którą bardzo dziękuję, otrzymaliśmy także od mieszkańców Grząd Górnych, którzy pomogli nam w udrożnieniu naszej drogi - wyjaśnia Andrzej Lipiński, Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Kolejne, podjęte przez powiat i gminę kroki, będą polegały na zabezpieczeniu wyrw w jezdni i usunięciu korzeni powalonych drzew z odcinka uszkodzonej drogi.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group