Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2080
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: SLD zabiera głos w sprawie Mo Bruku

Wtorek, 7 lipca 2015, 12:04
Aktualizacja: Sobota, 11 lipca 2015, 12:36
Autor: red
Wałbrzych: SLD zabiera głos w sprawie Mo Bruku
Fot. PAW
Do naszej redakcji dotarło oświadczenie wałbrzyskich struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej odnoszące się do ostatnich wydarzeń na składowisku odpadów Mo Bruk w Wałbrzychu.

OŚWIADCZENIE:

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Wałbrzychu wyraża swoje ogromne zaniepokojenie ostatnimi wydarzeniami związanymi z pożarem na składowisku odpadów Mo-Bruk, który miał miejsce 5 lipca br.

Pragniemy zauważyć, że mimo wielokrotnego sygnalizowania przez SLD problemów związanych z funkcjonowaniem w bezpośredniej bliskości ścisłego centrum miasta tego typu instalacji włodarze Wałbrzycha nie podjęli skutecznych działań zmierzających do ograniczenia, a w konsekwencji do wygaszenia działalności tak niebezpiecznego zakładu w naszym mieście.

Mimo wielu zapewnień obecnego Prezydenta Wałbrzycha Pana dr Romana Szełemeja, których szczególną kumulację mogli obserwować mieszkańcy naszego miasta w okresie, kiedy Pan Prezydent pełnił obowiązki i jednocześnie ubiegał się o wybór na ten jakże ważny urząd w mieście, nie podjął On skutecznych działań zmierzających do likwidacji tej instalacji.

Nasz niepokój budzi również brak przekazania mieszkańcom ostrzeżenia przez działające i dedykowane do tego celu systemy takie jak: SISMS (System Informacji SMS) oraz system ogólnokrajowy RSO (Regionalny System Ostrzegania) uruchomiony niedawno przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Uważamy, że mieszkańcy mają prawo wiedzieć o ew. zagrożeniu i należy do tego wykorzystywać wszystkie możliwe środki przekazu.

SLD jednocześnie deklaruje, że dla dobra i bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców naszego miasta będzie zawsze wspierać wszystkie inicjatywy (w tym również te podejmowane przez Pana Prezydenta) zmierzające do jak najszybszego zamknięcia składowiska. Ponieważ Sojusz Lewicy Demokratycznej zawsze staje w obronie ludzi pokrzywdzonych przez krótkowzroczność urzędników uważamy, że wszyscy mieszkańcy, którzy zamieszkują w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska Mo-Bruk (według naszej oceny w promieniu 2 km od składowiska) powinni mieć prawo do obniżenia stawki za czynsz o 20% ze względu na uciążliwe warunki.

Niezwłocznie tj. jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy akcję mającą na celu dotarcie do mieszkańców ze stosownym wnioskiem.

Z poważaniem
Przewodniczący Rady Powiatowej SLD
Szymon Heretyk

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group