Piątek, 18 września
Imieniny: Ireny, Józefa, Stanisława
Czytających: 2782
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śledztwo w sprawie wyjaśnienia okoliczności śmierci 35–letniego mieszkańca Wałbrzycha

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 14 sierpnia 2013, 19:03
Aktualizacja: 21:51
Autor: opr.red.
Fot. red.
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi śledztwo w związku ze śmiercią 35letniego mężczyzny mieszkańca wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień. Mężczyzna zmarł w kilka godzin po opuszczeniu przez niego terenu Komisariatu V Policji w Wałbrzychu.

Ciało leżącego pokrzywdzonego zostało zauważone przez przechodniów pomiędzy godziną 20 a 21 na ulicy Andersa w Wałbrzychu, około kilometra od siedziby Komisariatu. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego podjął reanimację, jednak nie zdołano przywrócić czynności życiowych pokrzywdzonego.

W dniu 12 sierpnia b.r. matka pokrzywdzonego mężczyzny zawiadomiła Prokuraturę Rejonową w Wałbrzychu o podejrzeniu, że do śmierci jej syna mogło dojść na skutego spowodowania u niego obrażeń ciała podczas pobytu w Komisariacie Policji, gdzie został przewieziony jako sprawca wykroczenia zakłócania porządku i spokoju publicznego.

W dniu 13 sierpnia b.r. przeprowadzona została sekcja zwłok pokrzywdzonego. Wstępne wyniki sekcji wskazują, że do śmierci mężczyzny doszło na skutek urazów (obrażeń narządów wewnętrznych).

Tego samego dnia prokurator przy udziale funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych KGP przeprowadził przeszukanie na terenie Komisariatu, zabezpieczając dokumentację, która może mieć znaczenie dla wyjaśnienia sprawy. Przesłuchani również zostali świadkowie, którzy mogli mieć wiedzę na temat okoliczności powstania u pokrzywdzonego obrażeń ciała.

Śledztwo prowadzone jest w sprawie, dotychczas nie przedstawiono zarzutu żadnej osobie.Sprawa został objęta zwierzchnim nadzorem służbowym Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

źródło: www.swidnica.po.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz

~incognito 14-08-2013 17:22
Moze .... wkoncu zrobia z tym porzadek bo to juz robi sie lekkie przegiecie
~sos 14-08-2013 18:12
komedia! zwierzchni nadzor służbowy prokuratury okręgowej w swidnicy. przecież to farsa
~piano6 14-08-2013 19:44
Nawet na youtube Wlbrzyski Bialy kamien jest reklamowany niestety !!!!!!!!!z bardzo zlej strony. Europa sie moze przekonac o rowni pochylej walbrzyskiej dzielnicy.Przykro patrzec!!!!!!!
~nnn 14-08-2013 20:00
" Mężczyzna zmarł kilka godzi po opuszczeniu komisariatu znaleźli go 1 km od komisariatu" czyli w tym wypadku wiele mogło się z nim dziać po wyjściu z komisariatu.
~kuzun 14-08-2013 20:41
po własnych przeżyciach z naszą kochaną policją zawsze twierdziłem że pies zawsze będzie psem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1stach1234 14-08-2013 20:47
co ty człowieku w ogóle p..... masz pojęcie o tym co piszesz debilu
1stach1234 14-08-2013 20:50
raczej nie zrobią z tym porządku puki mu nic z tym nie zrobimy
1stach1234 14-08-2013 20:51
psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!psy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~jakub 14-08-2013 22:02
zawsze na policji bili zatrzymanych kiedys i obecnie chociarz teraz policjanci po testach sa ale same wariaci bo inteligencje tzreba miec wrodzona anie nabyta na kursach policji
~jaro 15-08-2013 7:55
ale głupi stach...
~olo 15-08-2013 8:10
a kwoka zawsze będzie kwoką, robak zawsze będzie robakiem jak powiedział wielki uczony złodziej zawsze pozostanie złodziejem , kto krową się urodził ten skowronkiem nie będzie
~kiki 15-08-2013 9:19
zgadzam pies to pies, mój śp. brat wyszedł od tych gnojków bez telefonu i pieniędzy no ale im sie nic nie udowodni
~hmmm 15-08-2013 11:14
a ja bym chciał poznac imiona i nazwiska funkcjonariuszy publicznych oplacanych z moich podatkow, ktorzy przesłuchiwali tego chlopaka. Skoro nie sa oskarzeni, wiec mozna podac do wiadomosci ich dane. W koncu sa to pracownicy publiczni, nie tajni.
~do Patologii 15-08-2013 11:25
NIE TRZEBA BYĆ Z PATOLOGII TO NIE BĘDZIECIE ZATRZYMYWANI. ŻYJCIE JAK INNI LUDZIE TO NIKT WAS NIE BĘDZIE ZATRZYMYWAŁ.
~Kibic 15-08-2013 13:29
Kibice weźmy sprawiedliwość w swoje ręce i zróbmy coś z tym tylu nas jest w innym mieście napewno by tego tak nie zostawili jakiś przemarsz pod piątek czy tym podobne
~Kibic 15-08-2013 13:33
Jak będziemy coś z tym robić to nie po meczu bo oni bedą mieli wzmożone siły lepiej z nienacka pod piątkę
~do do patologii 15-08-2013 15:45
czym innym jest zatrzymywanie, a czym innym jest katowanie na smierc... zakatowac mlodego czlowieka na smierc = patologia.
~spokojny do czasu 15-08-2013 17:16
Te, kibic .. ilu was jest? Na Górnika chodzi was kilkunastu i jeszcze podskakujesz? Uważaj, żeby społeczeństwo nie wzięło sprawiedliwości w swoje ręce, bo wtedy marny wasz los. Jesteście silni tylko w kupie i anonimowo w necie. Gdyby was wyłapywać pojedynczo, to dwa dni was nie ma. Rozumiesz to, gnido? NIE MA WAS!
~Ja 15-08-2013 17:25
Do Patologi. Jeżeli chcesz wiedzieć,to znałam tego chłopaka.I uwierz mi.On nie pochodził z patologicznej rodziny.był normalnym chłopakiem.Także zastanów się co piszesz.ty pewnie też nigdy świętym nie byłeś!
~spokojny do czasu 15-08-2013 17:26
Te, kibic .. ilu was jest? Na Górnika chodzi was kilkunastu i jeszcze podskakujesz? Uważaj, żeby społeczeństwo nie wzięło sprawiedliwości w swoje ręce, bo wtedy marny wasz los. Jesteście silni tylko w kupie i anonimowo w necie. Gdyby was wyłapywać pojedynczo, to dwa dni was nie ma. Rozumiesz to, gnido? NIE MA WAS!
~janek k 15-08-2013 18:43
kibicu co ty chcesz zrobić jak na meczach sie pokazać nie potrafisz a na mieście chcesz świrować
~jj 15-08-2013 22:23
A jak z kamer wyjdzie, że to okoliczni go pobili to będą wpisy przepraszające Policję?
~biały kamień 16-08-2013 10:39
proponuje założenie monitoringu na komisariatach, by kamery miały połączenie sieciowe z prokuraturą bo nie raz byłem świadkiem jak policjanci bili podejrzanych, a oni nie byli agresywni. ..............
~Rasputin 16-08-2013 15:35
na usta cisnie sie wiele słów... jednak Ci ktorzy bronią policję, kazdy jeden krypto internauta, kwintesejca sprawiedliwosci i porzadku publicznego taki jak " spokojny do czasu" itp itd to PIES i to %#@$# w tyłek... Jedno jest pewne kazdy pies to faja i mysli ze jest ponad prawem. Kto wam dał prawo do dotykania kogokolwiek???!! znacie prawa konstytucyjne ?Nie uczyli na szkólce tresury ? Powinni was Trzepac wjazdy na haty wam robic i Was KONTROLOWAC bo reka reke myje a Spoleczenstwo cierpi. I az zal mi dupe sciska ze moje pieniadze dostajecie zlodzieje do reki, ze zywicie sie i czerpiecie satysfakcje gdy skuty " podejrzany" za darmo dostaje od was psy sowity wpier%$% bo inaczej tego nazwac nie moge.
~Hycel 16-08-2013 15:40
Pies na szkólce tresury nie był szkolony o prawach konstytucyjnych nawet status "podejrzanego" co w waszych psich oczach zdarza sie prawie zawsze nie zwalnia was z przestrzegania ich. Ruszysz podejrzanego psie bedziesz łamany do tego doprowadzicie. Myslą ze mundur i pałka to juz ponad prawem. Powinni was kontrolowac na kazdym kroku złodzieje. i wyplata powinna byc adekwatna do wykonywanej pracy. Dostajecie z naszych podatków pieniadze za co ??? ZA CO ???? jak nigdy was nie ma gdy jestescie potrzebni. Przesladujecie w wielu przypadkach obywateli. W imie czego ? rozrywki ? 0 szacunku i tak pozostanie. Przygotujcie sie na gorsze dni.
~obywatel bezstronny 17-08-2013 8:28
Do | ~Rasputin | | ~Hycel | Do panów teoretyków i filozofów. Powiedzcie mi gdzie pójdziecie jak Wam pobiją członka rodziny, włamią się do mieszkania, zaginie Wasza najbliższa osobą, skatują brutalnie kobietę z Waszej rodziny...... Hm ? Dobra zaużmy że podkulicie ogonki i przyjdziecie do komisariatu to proszę mi powiedzieć jak bardzo skutecznej reakcji będziecie oczekiwać od do Policji w stosunku do sprawcy ??????? "Witam serdecznie Pana złodzieja, mordercę i gwałciciela, zapraszam serdecznie do radiowozu. Kawy, herbaty, może ciepłe kapcie" ??????? Ludzie przejrzyjcie na oczy nury i lumpy dyktują jak mamy z nimi postępować !!!! kto TU PISZE TE BZDETY ??!!!!! odp JEST PROSTA NURY !!!!!!!! Żaden normalny obywatel nigdy nie trafia do komisariatu tak sobie.
~obywatel bezstronny 17-08-2013 8:41
P.S. Oleju do głowy troszkę dla tych forumowiczów, którzy bezkrytycznie dyskredytują Policję. Ludzie wyobraźcie sobie co by było gdyby nie było tej instytucji !!!!! Rano przed blokiem od razu ktoś Was okrada, do pracy lub szkoły autobusem poniszczonym z powybijanymi szybami i pomalowanym sprayem bo auta już nie będziecie mieli. Do sklepu ni pójdziecie bo codziennie w mocy było włamanie i robią remanent ..... itd itd Można tak pisać dalej i dalej
~spokojny do czasu 17-08-2013 18:43
Rasputin, ogierze ty mój, gdzieś wyczytał, że ja bronię policję? W mojej wypowiedzi nie ma słowa o policji, jest natomiast potępienie waszych prymitywnych i kibolskich zachowań, w których namawiacie do przemocy wobec funkcjonariuszy i jeszcze jakichś protestów pod komisariatem wam się zachciewa. Gdy pójdziecie protestować i będziecie drzeć mordę pod komisariat, to na pewno znajdzie się kij na kibolski ryj, bo prawa należy przestrzegać.
~alex 18-08-2013 8:46
każdy twierdzi że za komuny było bardziej bezpiecznie dostał jeden z drugim pałą i poskutkowało a teraz wystawiają im mandaty zabierają na dołek a wszystko na koszt nas wszystkich bo ci co mają do czynienia z prawem to iloraz inteligencji około 30 mają i tylko do klubu kurnika w. mogą się dostać
~ 18-08-2013 13:54
Nikomu i tak nic nie udowodnią, ręka rękę myje i wszystko.
~kola 31-08-2013 8:57
do -obywatel bezstronny / http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,8403542,Policja__Jablonska_sama_sie_pobila_na_komendzie.html

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group