Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Ślimaki pokazały charakter

Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 14:41
Aktualizacja: 15:04
Autor: red
REGION, Walim: Ślimaki pokazały charakter
Fot. Centrum Sportu i Rekreacji w Walimiu
Zawrotne tempo, emocje sięgające zenitu i okrzyki dopingującej publiczności to jedynie krótki opis wspaniałej zabawy, jaka miała miejsce w sobotę 16 czerwca podczas VII Wyścigu Ślimaków Winniczków w walimskim Centrum Sportu i Rekreacji.

Wyścig ma na celu popularyzację aktywnego wypoczynku, kształtowanie świadomości ekologicznej, propagowanie idei konieczności ochrony przyrody, a także popularyzację rywalizacji opartej o zasady fair play.

Jest to impreza cykliczna, która z roku na rok przyciąga coraz większe grono uczestników oraz widzów kibicujących ślimakom. W tym roku, łącznie w dwóch kategoriach ścigało się 50 zawodników, czyli ślimaków winniczków, które tradycyjnie do pokonania miały dystans 100 centymetrów – licząc oczywiście odcinek od startu do mety w tzw. linii prostej.

Wyścig podzielony został na dwie kategorie:
– do lat 18
– powyżej lat 18

Każdy uczestnik w zawodach mógł "wystawić" tyko jednego ślimaka, natomiast najistotniejszym warunkiem było podpisanie zobowiązania, że po turnieju ślimak powróci do swojego naturalnego środowiska.

W biciu rekordu na dystansie 100 cm wygrał ślimak z numerem 17-tym uzyskując wspaniały czas 12 minut i 29 sekund. Ślimaka wystawił uczestnik Oliwier Byrski.

Najlepsi uczestnicy w kategorii młodszej: I miejsce zajął Oliwier Byrski, II Nikola Mleczko, III Bartek Pańczyszak, IV Emilia Karankiewicz, V Zuzanna Karankiewicz.

W kategorii dorosłych: I miejsce zajęła Magdalena Marczak, II Patrycja Sztner, III Anna Kaczawa, IV Tomasz Pańczyszak, V Tomasz Kejna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group