Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3610
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Smaki Aglomeracji

Środa, 31 lipca 2019, 7:19
Aktualizacja: Czwartek, 1 sierpnia 2019, 9:07
Autor: red
REGION: Smaki Aglomeracji
Fot. użyczone
Smaki Aglomeracji Wałbrzyskiej to unikatowy materiał promocyjny który powstał z inicjatywy Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Znalazły się w nim dania, produkty regionalne i wakacyjne imprezy kulinarne z całego regionu.

Na jednej stronie papierowej planszy znajduje się kalendarz imprez kulinarnych, które odbywają się w sezonie wakacyjnym na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej, a które są organizowane przez członków LOT AW. Na drugiej zaprezentowane są wybrane dania i produkty regionalne. Swoje popisowe pozycje z menu zaprezentowało dziewiętnaście podmiotów tj. barów , restauracji, gospód, ale także producentów np. Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.
- Mieszanka kulturowa jaką stanowią mieszkańcy Aglomeracji Wałbrzyskiej przekłada się na fascynującą, wielokulturową kuchnię regionalną. Te różne wpływy widać w różnych rodzajach dań. Są to desery, dania obiadowe, napoje. To pierwsza tego typu inicjatywa, aby zebrać smaki Aglomeracji. Dziś zwiedza się miasta i regiony używając zmysłu smaku – wyjaśnia Anna Żabska, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Wydrukowana na eleganckim papierze, kolorowa plansza informacyjna trafiła do atrakcji turystycznych, hoteli i innych odwiedzanych miejsc na terenie Aglomeracji Wałbrzyskiej. Także do obiektów gastronomicznych w których są opisane.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
25%
Nudzi
1
13%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group