Piątek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka
Czytających: 2939
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Śmiertelne użądlenie

Środa, 25 września 2019, 10:22
Aktualizacja: Piątek, 27 września 2019, 8:41
Autor: red
REGION: Śmiertelne użądlenie
Fot. GOPR grupa wałbrzysko–kłodzka
Koniec astronomicznego lata był bardzo pracowity dla ratowników Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej GOPR.

W czwartek 19.09 ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej wspierali Zespół Ratownictwa Medycznego w Grzędach Górnych. Leśniczy w wyniku użądlenia przez szerszenie stracił przytomność, po czym doszło do zatrzymania akcji serca. Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić akcji serca.

W piątek 20.09 ratownicy z Wałbrzycha tuż przed godziną 22:00 zostali zadysponowani do wsparcia poszukiwań 84-letniej mieszkanki Boguszowa-Gorc. Około 23:30 strażacy z OSP odnaleźli ciało poszukiwanej kobiety w dawnym kamieniołomie.

W niedzielę 22.09 ratownicy dyżurujący w Stacji Ratunkowej Międzygórze wyjechali do dwóch zdarzeń. Na single tracku w masywie Czarnej Góry rowerzysta wypadł z trasy w wyniku czego doznał licznych obrażeń ciała (skarżył się m. in. na ból kręgosłupa). Drugie zdarzenie dotyczyło kobiety, która przebywała na Śnieżniku i silny ból brzucha nie pozwalał jej na kontynuowanie wycieczki.

Tego samego dnia ratownicy ze Stacji Ratunkowej w Zieleńcu wyjechali do młodego psa, który na Siwej Skale w Górach Bystrzyckich wpadł w szczelinę i nie mógł się z niej wydostać. Pies, bez żadnych obrażeń, został wyciągnięty ze szczeliny.

Ostatnią akcją lata był wyjazd do trojga nastolatków, których zmrok zastał na szlaku w Masywie Trójgarbu i nie byli w stanie odnaleźć drogi powrotnej do domu. Około godziny 23:00 ratownicy odnaleźli zagubionych nastolatków, samochodem terenowym GOPR zwieźli z Masywu i przekazali funkcjonariuszom policji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
9%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
4
17%
Smuci
1
4%
Złości
14
61%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group