Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5578
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Śmiertelne zagrożenie

Piątek, 13 listopada 2020, 6:33
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Śmiertelne zagrożenie
Fot. KMP Wałbrzych
Trwa sezon grzewczy. Przypominamy, że tlenek węgla może zabić w każdym momencie. Jest on bezwonnym gazem o silnych właściwościach toksycznych. Dlatego, aby zapobiec tragedii, warto zainwestować w nowoczesny system ogrzewania oraz wentylacji swojego mieszkania.

W związku z tym, iż rozpoczął się sezon grzewczy zwracamy się do wszystkich mieszkańców Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego z apelem i przypominamy. Pamiętajmy, aby nie zatykać przewodów wentylacyjnych i dbać o drożność przewodów kominowych. Niedostateczna wymiana powietrza w pomieszczeniu może spowodować zatrucie się tym związkiem chemicznym, który w zależności od stężenia może doprowadzić do zatrucia organizmu, co skutkuje bólami głowy, wymiotami, a w poważniejszych przypadkach śpiączką, a nawet zgonem. Należy także w ciągu dnia kilka razy wywietrzyć mieszkanie.

Bardzo ważne jest abyśmy zawsze przed sezonem grzewczym poddali kontroli urządzenia, którymi ogrzewamy mieszkanie. Do sprawdzenia pieca gazowego oraz instalacji gazowej należy wezwać specjalistę. To samo dotyczy sprawdzenia przez kominiarza, czy w kominach spalinowych, dymowych i wentylacyjnych jest dostateczny ciąg powietrza i czy spaliny nie wracają do naszego mieszkania.

Jeżeli nie mamy specjalistycznych uprawnień, nie wykonujmy samodzielnych przeróbek oraz napraw urządzeń grzewczych. Prace konserwacyjne powinien wykonać specjalista z odpowiednimi uprawnieniami. Nie używajmy także urządzeń, które nie posiadają atestu.

Pamiętajmy, aby nie pozostawiać bez opieki włączonej kuchenki gazowej, czy też piekarnika. Przypilnujmy dzieci, aby nie bawiły się pokrętłami w tych urządzeniach. Do pieców węglowych nie wrzucajmy wszystkiego, co się da. Sami nie zaśnijmy z papierosem odpalonym w ręku, który może spowodować pożar. W przypadku gorszego samopoczucia wywołanego prawdopodobnym podtruciem tlenkiem węgla niezwłocznie udajmy się do lekarza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
1
8%
Złości
7
58%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group