Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3682
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Śniadanie w Książu

Piątek, 20 sierpnia 2021, 7:14
Autor: red
Wałbrzych: Śniadanie w Książu
Fot. organizatorzy
Śniadanie na trawie to najnowsza, letnia propozycja dla turystów odwiedzających Zamek Książ w Wałbrzychu. Pierwszą edycję plenerowego wydarzenia dla całych rodzin zaplanowano na niedzielę 22 sierpnia. Muzykę na żywo zapewni Książęca Orkiestra Salonowa.

Piknikowe należało w lecie do ulubionych aktywności książęcej rodziny Hochberg von Pless. Rozległe, zielone tereny wokół Książa zapewniały prywatność i umożliwiały organizację eleganckich przyjęć al fresco. Daisy lubiła podejmować swoich gości na leśnej polanie. Podczas pieszych lub konnych wypraw zapraszała ich na spacer po Fürstensteingrunt (książęce lasy okalające bezpośrednio zamki Książ i Stary Książ, dziś teren Książąńskiego Parku Krajobrazowego) i zaskakiwała wystawnie nakrytym stołem i armią służących. Jednak najchętniej na książańskich łąkach spędzała czas tylko z synami.

Czarujący opis takiego rodzinnego pikniku na trawie z 3 czerwca 1914 roku umieściła w pierwszym tomie swoich ogłoszonych w 1928 roku drukiem pamiętników.

- W spokoju, sama z dziećmi! Był z nami tylko jeden służący. Gotowaliśmy złowione raki, jajka i ziemniaki oraz piekliśmy jabłka. Poleciłam przynieść z domu gorącą zupę. Do tego mieliśmy brązowy chleb z dużą ilością masła. Sama przyrządziłam sałatę do której dodałam przysłane z kuchni i pokrojone przeze mnie własnoręcznie wiosenne cebulki. Zjedliśmy to wszystko z ogromną przyjemnością!

Dziś tego typu arystokratyczne rozrywki dostępne są już dla wszystkich! Śniadanie na trawie, a właściwe brunch rozpocznie się o godzinie 9:00 i potrwa do godziny 13:00 na tzw. polanie „przy kamieniu” (obok zbiornika wodnego) na rozdrożu pomiędzy Zamkiem, a Stadem Ogierów. Prowadzącym wydarzenie będzie czarujący Zbigniew Kaczorowski.

Program: 09:00 start – przywitanie przez prowadzącego, zaproszenie do piknikowania, konkursy z nagrodami
                10:30 -11:00 – muzyka na żywo Książęca Orkiestra Salonowa (Dorota Graca, Jerzy Kosek)
                11:00 – 12:00 – konkursy z nagrodami, zamkowe opowieści
                12:00 – 12:30 - muzyka na żywo Książęca Orkiestra Salonowa (Dorota Graca, Jerzy Kosek)
                12:30 - 13:00 – pożegnanie, zaproszenie do częstego piknikowania

W czasie trwania imprezy dodatkowe atrakcje będą stanowiły wioska rycerska, gry i animacje dla dzieci: karmienie smoka, burzenie zamku, walki na bezpieczne miecze, wyścigi wężów i inne atrakcje dla najmłodszych.

Dla turystów przewidziano ponadto „strefę leżaków” oraz możliwość zakupu koca z logiem zamku w cenie 30 zł lub wynajmu za kaucją za 20 zł. Uczestnicy śniadania, którzy przyjdą bez własnego prowiantu będą mieli możliwość zakupu kanapek, croissantów, kawy, herbaty.

- Zachęcamy wszystkich do przyjścia z własnym posiłkiem i delektowania się pięknem otacząjącej Książ przyrody i niezwykłą scenerią zamkowego parku, który bardzo się zmienił w ciągu ostatnich kilku lat – zaprasza prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
6
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group