Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 3156
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

"Śniegowy Park" w Jedlinie oficjalnie otwarty

Wiadomości: REGION, Jedlina-Zdrój
Sobota, 7 stycznia 2017, 12:57
Aktualizacja: Niedziela, 8 stycznia 2017, 9:02
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Jedlinie–Zdroju odbyło się oficjalne otwarcie "Śniegowego Parku", w którym na miłośników sportów zimowych czeka wiele atrakcji.

"Śniegowy Park" zlokalizowany jest u zbiegu ulic Sienkiewicza i Poznańskiej, przy kompleksie parków linowych i wież wspinaczkowych. Amatorzy sportów zimowych znajdą tam dobrze przygotowany, dośnieżony stok zjazdowy, wyciąg taśmowy i orczykowy, tor saneczkowy, tor pontonowy - snowtubing i rotondo - karuzelę do nauki jazdy na nartach dla najmłodszych. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia nart i sanek, oraz kawiarenka.

- Dzisiaj rozpoczyna funkcjonowanie "Śniegowy Park". Przedsięwzięcie realizuje Gmina. Kompleks parków linowych, wieży wspinaczkowej i części wyciągowej kupiliśmy od prywatnego właściciela za ponad 600 tysięcy złotych. Firma sprzedająca zgodziła się rozłożyć nam to na 10 rat. Funkcjonujemy sami już od roku. Operatorem całego przedsięwzięcia jest nasze Centrum Kultury. Po raz pierwszy tak szybko i na taką skalę wprowadzamy ofertę zimową. Oprócz wyciągu orczykowego mamy wyciąg taśmowy, tor do jazdy na sankach i snowtubing. To jest oferta, której dla osób początkujących, dla rodzin, dla dzieci w Sudetach po polskiej stronie nie ma. Nie konkurujemy ze stokami, które mają 1000 metrów zjazdu. Nasz stok ma około 300 metrów a stok przy wyciągu taśmowym 150 metrów. To dla początkujących wystarczy, żeby się dobrze bawić. Mamy wysoki standard utrzymania stoku. Mamy dwie armatki, którymi dośnieżamy, mamy ratrak, zapewniamy też zjazdy nocne, wyciąg jest oświetlony - powiedział Leszek Orpel, Burmistrz Jedliny-Zdroju.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~123$5 7-01-2017 16:50
Panie Prezydencie ! wszyscy mają wyciągi a Wałbrzych nie, czy Panu nie wstyd .
~ WITAM 7-01-2017 17:44
Chętnie by mógł być wyciąg na górę Chełmiec tylko nie bardzo wiem czy należy do Wałbrzycha czy do Szczawna.
~ 7-01-2017 18:55
W Jedlinie jazda na nartach to parodia. Jeśli już wydać kasę to lepiej jechać w prawdziwie góry a nie na jakąś czarodziejską górkę Orpla:)
~Ja 7-01-2017 19:43
Dzisiaj było pomimo mrozu OK. MiŁe zaskoczenie że jest też wyciąg taśmowy, można jeździć też na sankach i specjalnych dętkach.
~andy 7-01-2017 20:45
Chełmiec jesz szczawna i boguszowa ale niestety ktoś krótkowzroczny rzucił si,e na NATURA 2000 i myślę żę nic tam nie można budować
~Matrix 7-01-2017 21:05
Nie naśmiewajcie się z Jedliny, bo w warunkach jakie mają robią naprawdę dobrą robotę! Chełmiec w całości należy do Szczawna i gdyby komuś naprawdę zależało, to nawet Naturę 2000 da się pokonać! Ale burmistrz Szczawna jest dumny, że postawił na Chełmcu słup telegraficzny w kształcie krzyża, a wyciągi narciarskie widział tylko na zdjęciach i w telewizji, więc nie ma pojęcia z czym to się je!!!
~bob 7-01-2017 21:58
Wyciąg na Chełmcu, wyciąg na Chełmcu!! Wszyscy krzyczą, ale już będzie ten wyciąg, to ile osób będzie z niego korzystać? Dobrze, że chełmiec jest objęty obszarem Natura 2000, bo blokuje on takie głupie pomysły. W sąsiednim Boguszowie jest wyciąg na Dzikowcu, który można powiedzieć świeci pustkami. Po co kolejny wyciąg który świeciłby pustką.
~ 8-01-2017 0:43
Dzikowiec świeci pustkami bo droga dojazdowa jest tam tragiczna a i reklama Dzikowca jako stoku jest na poziomie gorzej niż miernym
~ja 8-01-2017 7:00
no i super
~123$5 8-01-2017 11:12
Wyciąg można postawić na Górze Barbarce lub Ptasiej Kopie . Do " bob "wyciąg na Dzikowcu jest trudnym stokiem dlatego jest tam mało amatorów.
~bob 8-01-2017 13:29
Zgodzę się z Tobą ~123$5 Górza Barbarka (za "niemca" był wyciąg) lub Ptasia Kopa idealnie się nadają na jakiś mały wyciąg. Natomiast w sprawie chełmca jeszcze wspomnę jest on prawie tak samo stromy jak dzikowiec, (zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem dla dzikowca była by skocznia narciarska- nachylenie terenu, wybitność) wystarczy wejść na google map dać zakładkę teren, by porównać. Jeśli ktoś jest uparty i chce wyciąg w Wałbrzychu to albo wyżej wymienione lub zachodni stok stok Borowej do Gliniku (długa mało stroma góra)
~WA-WA 8-01-2017 13:36
Zawitaliśmy dziś do Śniegowego Parku- wszystko się zgadza tylko....no właśnie Panie Burmistrzu należałoby zaznaczyć że szumna wypożyczalnia nart dysponuje nartami i butami od 35 rozmiaru w dół !!! Jeśli zachęcać to należałoby być rzetelnym i pisać prawdę. przyjechaliśmy ze Świdnicy z nadzieją że poszusujemy na nartach - skończyło się na spacerze i uczuciu rozczarowania! Do Jedliny Zdroju tylko z własnym sprzętem!
~Mentor123 8-01-2017 17:15
pan burmistrz bardzo lubi mijać się prawdą a nuż się uda a może do czasu hahaha!!!!!!!!1
~jedlinianka 8-01-2017 21:41
O! Tak ! Nasz Pan burmistrz błyszczy jak fałszywy diament! Tylko tła mu troszkę brakuje....
~Matrix 8-01-2017 21:48
bob, a czy Ty kiedykolwiek chociaż stałeś na prawdziwych nartach? Projekt wyciągu na Chełmiec (4-osobowa kanapa) był gotowy już 10 lat temu. Fachowcy zaprojektowali trzy trasy - niebieską (łatwą), czerwoną (średnią) i czarną (trudną). Wyciąg to według Ciebie głupi pomysł, a ten słup telegraficzny w kształcie krzyża to pewnie jest super. Nieczynna wieża z niedokończonym punktem gastronomicznym "pilnowanym" przez "leśnych TV dziadków" to też wspaniałe rozwiązanie, tak? Jeśli wolisz szachy i gry planszowe to Twój problem, ale są ludzie o wielu różnych zainteresowaniach, więc spróbuj to zrozumieć w przerwach między partyjkami szachów!
~kjjkjkjh do ~ 9-01-2017 10:26
Dojazd do Dzikowca - na całej długości nowa nawierzchnia
~fanka 9-01-2017 10:57
Jedliński Śniegowy park to fajna oferta zarówno dla początkujących, rodzin z dziećmi oraz wielbicieli spokojnych, kameralnych zjazdów w otoczeniu pięknej przyrody. Dodatkowy atut to bliskie położenie i niskie ceny. Wspierajmy lokalny biznes. By się dobrze bawić, wcale nie trzeba jeździć daleko!
~złoty pociong 9-01-2017 12:17
Na Chełmcu jest krzyż i droga krzyżowa, powininna być jeszcze bazylika , zadnych sztanskich wyciągów tam nie trzeba
~jedlinianka 9-01-2017 14:14
O! Tak ! Nasz Pan burmistrz błyszczy jak fałszywy diament! Tylko tła mu troszkę brakuje....
~v4 9-01-2017 14:42
Na Barbarce nigdy nie było wyciągu, fakt, że było to wałbrzyskie centrum sportów zimowych przed wojną.
~bob 9-01-2017 16:36
~Matrix Zadziwię Cię, ale jeżdżę na nartach i to częściej niż gram w szachy. ;p Też mi się nie podoba ten tele-słup zarówno w kształcie krzyża jak i ten nowy (stary mogli by rozebrać, bo jeden jest radiowy, a drugi dla TVPis) Wieża czasami jest remontowana, coś jest robione, i tak przez większość czasu jest zamknięta, ale to własność prywatna wiec się nie wpier***elam. A teraz tak pomyśl kto oprócz garstki Wałbrzyszan i okolicznych mieszkańców będzie korzystał, z wyciągu. Większość osób z poza rejonu pojedzie wyżej w góry, tam gdzie będzie śnieg (w tamtym roku byłem kilka razy na nartach w Wałbrzychu nic śniegu w Rzeczce i Andrzejówce biało) Rozwalisz dosłownie pół góry, dla np 50 niedzielnych narciarzy. ~v4 masz racje, pomyliło mi się z z czymś innym.
~Matrix 9-01-2017 20:52
~bob Teraz mówisz bardziej rozsądnie, choć nie do końca. Śniegu jest teraz wszędzie mało! W Alpach naśnieżone stoki, a dokoła zielone łąki, biegacze biegają po wąskich trasach na nawiezionym z gór śniegu! Andrzejówka, czy Rzeczka to "ośle łączki", a mimo to przyjeżdżają ludzie z Wrocławia i nawet dalszych okolic. Dlaczego? Bo dla nich blisko. A na Chełmiec mieliby jeszcze bliżej. Zatem Twoja 50-osobowa garstka potencjalnych narciarzy na Chełmcu to jakiś niewytłumaczalny pesymizm. Skoro jeździsz na nartach to spójrz na Jańskie Łaźnie, zaledwie 60 km od nas. Ich rozwój jest wprost fantastyczny, ale to się nie dzieje z dnia na dzień. Kiedyś 4-osobowa gondola jeździła co 30 minut, teraz do 6-osobowej są dzikie kolejki! Trzeba kogoś z wizją i odwagą, a u nas takich ludzi niestety brakuje :( .
~Matrix 9-01-2017 21:10
~bob 10 lat temu był inwestor, który dawał na rozkręcenie projektu "Chełmiec" 5 mln PLN. To gdzieś w 70% pokrywało postawienie wyciągu przez Austriaków, lub Włochów (konkurencja dobrze rokowała na targowanie ceny) i co? Jak zwykle - polskie g...o! A co tam jest teraz każdy widzi! Przez 10 lat mielibyśmy naprawdę fajny obiekt z naśnieżaniem i oświetleniem, a "leśne dziadki" pod naporem takich działań poszłyby z torbami. Ciekawostką jest zresztą fakt, że takie dziadki są "prywatnymi właścicielami" tej wieży na Chełmcu! Myślałem, że w Polsce takie "kwiatki" nie są możliwe, chyba że ta góra to eksterytorialna własność wiadomych wschodnich sąsiadów :) . Zieleniec był nie tak dawno małą prymitywną dziurą, w Czarnej Górze nie było nic! A teraz prosperują! Bo tam byli ludzie z wizją, a u nas zero!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group