Wtorek, 21 marca
Imieniny: Benedykta, Lubomira
Czytających: 5557
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sobięcin to wyzwanie

Niedziela, 11 kwietnia 2021, 8:02
Autor: PAW
Wałbrzych: Sobięcin to wyzwanie
Fot. red
– Remont ulicy 1 Maja na Sobięcinie jest równie trudny jak budowa obwodnicy Wałbrzycha – twierdzi prezydent Roman Szełemej.

Wprawdzie skala tych remontów jest nieporównywalna, jeśli weźmiemy pod uwagę koszty obu inwestycji, ale jednak, zdaniem prezydenta, trudności przy remoncie są podobne.
- Obecnie wymieniana jest infrastruktura podziemna. Na zlecenie wodociągów wymieniana jest kanalizacja sanitarna i instalacja wodociągowa na przebiegu całej ulicy 1 maja - tłumaczy Roman Szełemej. - Prace trwają przy zachowanym ruchu drogowym, bo nie ma innej alternatywy. Nie można było zamknąć tej drogi. Uciążliwości są olbrzymie. Nałożyliśmy kary na wykonawcę, bo organizacja ruchu jest źle zorganizowana, ale to nie zmienia postaci rzeczy, że uciążliwości nadal będą. Zbliżamy się do etapu, gdzie zaczną się pierwsze roboty na drodze.

Ten rok zdaniem prezydenta będzie rokiem dużych utrudnień na tym odcinku drogi. Przez ostatnie kilkadziesiąt lat ta droga nie była remontowana. Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądać remont od wiaduktu kolejowego do części obwodnicy związanej z Boguszowem.

Twoja reakcja na artykuł?

12
40%
Cieszy
4
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
10%
Smuci
3
10%
Złości
8
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group