Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 4479
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Sokołowsko ma swoje miejsce

Sobota, 4 lutego 2023, 12:59
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Sokołowsko ma swoje miejsce
Fot. Tomasz Tracewski/Gmina Mieroszów
Klub Senior+ w Sokołowsku oficjalnie otwarty.

Siedzibą Klubu jest lokal usytuowany przy ulicy Głównej 25C. Lokal zajmuje łączną powierzchnię 50 m2 w tym kuchnia z jadalnią, pomieszczenie klubowe - sala spotkań, szatnia, łazienka i wc. Pomieszczenia są przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnikami Klubu Senior + mogą być osoby nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 lat i są mieszkańcami Gminy Mieroszów w szczególności Sołectwo Sokołowsko - Nasze Sokołowsko. Uczestnictwo w zajęciach Klubu jest dobrowolne i bezpłatne.

Celem Klubu jest rozpoznawanie potrzeb seniorów oraz rozwijanie ich zainteresowań poprzez organizację atrakcyjnych form spędzania czasu wolnego w bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni. Ponadto Seniorzy maja możliwość uczestniczyć w spotkaniach tematycznych, zajęciach kulinarnych, edukacyjnych, kulturalnych, plastycznych i ruchowych. Dzięki tym działaniom seniorzy są zabezpieczeni przed wykluczeniem społecznym, co zapobiega procesom marginalizacji.

W Klubie Senior + uczestnicy mają możliwość podtrzymywać więzi rodzinne oraz sąsiedzkie, co z kolei zapobiega odizolowaniu społecznemu tej grupy wiekowej. Aktywność seniorów gwarantuje kontrolę nad swoim życiem i nad decyzjami, które ich dotyczą. A społeczność lokalna zyskuje grupę ludzi chętnych do dzielenia się swoim czasem, pomocą i doświadczeniem.
Wartość inwestycji blisko 300.000,00 PLN, Dofinansowanie z Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu 200.000,00 PLN - Rządowy Program Senior +.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group