Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 3719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sosiński kandydatem PiS–u na prezydenta Wałbrzycha

Piątek, 1 sierpnia 2014, 6:30
Aktualizacja: Wtorek, 5 sierpnia 2014, 13:28
Autor: PAW
Wałbrzych: Sosiński kandydatem PiS–u na prezydenta Wałbrzycha
Piotr Sosiński
Fot. red.
Jak poinformował wiceprezes PiS Adam Lipiński, obradujący 28 lipca zarząd regionu dolnośląskiego partii Jarosława Kaczyńskiego, wybrał kandydata na prezydenta w Wałbrzychu. Będzie nim Piotr Sosiński.

Do wyborów samorządowych pozostały niespełna 4 miesiące. Coraz więcej wiemy o kandydatach, którzy zdecydują się ubiegać o stanowisko prezydenta Wałbrzycha.

Karty odkryło Prawo i Sprawiedliwość. O fotel prezydenta w Wałbrzychu powalczy Piotr Sosiński. Sosiński obecnie pełni funkcję radnego wojewódzkiego, ale w 2010 roku już ubiegał się o fotel prezydenta, lecz bez powodzenia. Wystawienie Sosińskiego przez PiS- nie jest wielkim zaskoczeniem, choć niektórzy po cichu mówili, że być może posłanka Anna Zalewska zostanie wystawiona do konfrontacji o prym przeciwko obecnemu prezydentowi Romanowi Szłemejowi z PO.

Pozycja Szełemeja wydaje się być niezagrożona, ale takie partie jak PiS czy SLD nie mogą sobie pozwolić na to, by w najważniejszych dla miasta wyborach nie wystawić swoich kandydatów.

SLD już kilka tygodni temu ogłosił, że ich reprezentantem będzie Szymon Heretyk, były przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego, szef lokalnych struktur SLD. Niemal przesądzony jest też start największej opozycjonistki wobec Szełemeja, a mianowicie Alicji Rosiak z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej.

Czy ktoś jeszcze zdecyduje się konkurować o to stanowisko? Niewiadomych jest coraz mniej.

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group