Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2719
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spacer Historyczny po Śródmieściu

Niedziela, 25 czerwca 2017, 6:47
Aktualizacja: 9:44
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spacer Historyczny po Śródmieściu
Fot. Robert Bajek
Na miłośników spacerów i zarazem ciekawostek historycznych, dotyczących naszego miasta, czekała wczoraj nie lada atrakcja – Spacer Historyczny po Śródmieściu.

Miłośnicy historii wyruszyli sprzed willi Księżnej Daisy von Pless. Już na początku spaceru wiele dowiedzieli się zarówno o samej willi jak i o znajdującym się w jej sąsiedztwie Pałacu Czettritzów, w którym mieści się obecnie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa. Następnie ulicą Moniuszki spacerowicze przeszli pod Kolegiatę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej i św. Aniołów Stróżów, gdzie poza samą świątynią mogli podziwiać zabytkowe płyty nagrobne i epitafia. Klucząc uliczkami Wałbrzycha uczestnicy spaceru zakończyli wspólne zwiedzanie na wałbrzyskim Rynku.

Był to kolejny spacer po części miasta objętej rewitalizacją. Przewodnikiem podczas spaceru był Mateusz Mykytyszyn - Prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, który dzielił się swoją imponującą wiedzą historyczną, dotyczącą wałbrzyskich zabytków, ich budowniczych, konstruktorów, ale również czasów, w których powstawały i znanych osób, które zamieszkiwały i wykorzystywały poszczególne budowle. Kolejne Spacery Historyczne będą się odbywały już od września na Nowym Mieście, Sobięcinie, Białym Kamieniu i Starym Zdroju.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group