Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5626
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Specjalna wystawa w solidarności z Ukrainą

Piątek, 25 lutego 2022, 13:26
Autor: red
Wałbrzych: Specjalna wystawa w solidarności z Ukrainą
Fot. WOK Wałbrzych
– To trudna godzina próby, tym bardziej musimy być razem, musimy okazać wsparcie Ukraińcom – mówią organizatorzy. Chcemy, by ta wystawa była okazją do spotkania tych, którzy solidaryzują się i wspierają mieszkańców Ukrainy, jak i samych Ukraińców, którzy daleko od swojego rodzinnego domu przeżywają tragiczne wydarzenia ostatnich godzin.

W Wałbrzychu i okolicach mieszka ponad dwanaście tysięcy Ukraińców. Przyjechali tu za pracą, w poszukiwaniu lepszego jutra. Dziś mierzą się z niewyobrażalną tragedią, która dotknęła naród ukraiński.

– Musimy okazać wsparcie Ukraińcom, zarówno tym, którzy są tu z nami, na miejscu i z daleka od domu, często od bliskich przeżywają te trudne chwile. Musimy okazywać naszą solidarność, chęć niesienia pomocy – przyznają organizatorzy.

Organizatorzy liczą, że ta wystawa nie będzie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale przede wszystkim będzie pretekstem do spotkania, rozmów i gestów wsparcia. Być może wymiany informacji dotyczącej ewentualnej pomocy.

Wernisaż wystawy zaplanowano w sobotę, 26 lutego o godzinie 13.oo w Multimedialnej Galerii Obrazu w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury na terenie Starej Kopalni. Przypomnijmy, wcześniej, o godzinie 11.oo, na Placu Magistrackim odbędzie się wiec poparcia dla Ukrainy. Wszystkich tych, którzy wezmą w nim udział po spotkaniu zapraszamy na wernisaż.

Organizatorami wystawy są: Wałbrzyski Ośrodek Kultury, Prawosławna Parafia Wszystkich Świętych w Wałbrzychu, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i Miasto Wałbrzych.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
3
33%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group