Niedziela, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 2713
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Specjalne wydarzenie

Wtorek, 20 sierpnia 2019, 6:45
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2019, 8:47
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Specjalne wydarzenie
Fot. organizatorzy
W najbliższy weekend w Kinie Zdrowie odbędzie się specjalne wydarzenie – retrospektywa filmów Macieja Buchwalda połączoną ze spotkaniem z reżyserem.

Oprócz soboty, również w piątek odbędzie się pokaz filmowy, tym razem będzie to "Kraina wielkiego nieba" w reż. Paula Dano.

Sanatorium Dźwięku już za nami, wracamy więc do Was z pokazami filmowymi w Kinoteatrze Zdrowie. Podobnie jak w ubiegłych tygodniach, i w tym odbędą się aż dwie projekcje. Pierwszą z nich będzie „Kraina wielkiego nieba" Paula Dano z Carey Mulligan i Jakiem Gyllenhaalem w rolach głownych.

Jaką historię opowiada film Paula Dano?

Jeanette (Carey Mulligan) i Jerry (Jake Gyllenhaal) są tylko z pozoru szczęśliwym małżeństwem. Właśnie przeprowadzili się do domu na przedmieściach, ale w nowym miejscu czekają na nich stare problemy. Jerry po raz kolejny woli uciec, niż zmierzyć się z trudnościami. Kiedy wyjeżdża na kilka miesięcy gasić niebezpieczne pożary lasów, Jeannette zostaje sama z dorastającym synem. Zagubiona kobieta wdaje się w romans, który jednak tylko na chwilę pozwala jej poczuć się dziewczyną, jaką była kiedyś – szaloną, atrakcyjną i pełną życia.

Start w piątek o godzinie 19.00. Zapraszamy!
Miejsce: Kinoteatr Zdrowie, ul. Główna 36, Sokołowsko.

W sobotę (24 sierpnia) zapraszamy na niezwykłe spotkanie z jakże lubianym i nagradzanym reżyserem, aktorem i stand-uperem Maciejem Buchwaldem w Kinoteatrze Zdrowie w Sokołowsku, godz. 19:00.

Od fabuły po dokument, od reżyserii po aktorstwo, od zabawy aż po „Kaca"... – Maciej Buchwald to wszechstronny talent i jeden z najbardziej oryginalnych twórców w panoramie młodego polskiego kina. W Sokołowsku zaprezentujemy aż 5 krótkich metraży Macieja, w tym jego najnowsze „Szczęście" (dyplom fabularny PWSFTViT, 2018) czy pierwszy zrealizowany przez niego film, „Nie ma o czym milczeć" (2007). Zapraszamy na szaloną podróż po meandrach nietuzinkowej filmografii Macieja Buchwalda, którą przeżyjemy wraz z reżyserem na sali kinowej (pilot leci z nami!). Porozmawiamy nie tylko o sztuce filmowej, ale też o humorze, komediowych inspiracjach i jakże ważnej dla autora „Strapionego mężczyzny" improwizacji. Sokołowszczanie i Sokołowszczanki – liczymy na Waszą obecność! Naprawdę warto!

Prezentowany filmy w ramach retrospektywy twórczości Macieja Buchwalda:
„Nie ma o czym milczeć" (2007)
„Horoskopy miłości" (2012)
„Kac" (2015)
„Strapiony mężczyzna" (2016)
„Szczęście" (2018)

Wydarzenie na Facebooku

BILETY: 14 PLN Normalny
10 PLN: Ulgowy
10 PLN: Mieszkańcy Gminy Mieroszów
REZERWACJA: kinozdrowie@sokolowsko.org
Więcej informacji na: www.kinozdrowie.pl / f Kinoteatr Zdrowie Sokołowsko.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group