Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 3847
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Spektakl "Polska 120"

Sobota, 12 listopada 2016, 6:51
Aktualizacja: 9:03
Autor: Robert Bajek
REGION, Walim: Spektakl "Polska 120"
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu odbył sie premierowy pokaz spektaklu muzycznego pod tytułem "Polska 120".

"Polska 120" to spektakl wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora, w reżyserii i na podstawie scenariusza Martyny Majewskiej. Scenografię przygotowała Anna Haudek a muzykę Dawid Majewski. Konsultantem historycznym wydarzenia jest Łukasz Kazek. Inspiracją do powstania spektaklu był fakt odnalezienia w Walimiu 120 klisz fotograficznych z lat 1947-52. Na zdjęciach autorstwa pierwszego powojennego, walimskiego osadnika - Filipa Rozbickiego - nieżyjącego już kościelnego organisty znajdują sie miejsca, krajobrazy, okolice Walimia i ludzie zamieszkujący w tamtych czasach te tereny.

Po wczorajszej premierze w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu spektakl "Polska 120" dziś również będzie wystawiony w sali CKiT, natomiast 18 listopada odbędzie się wałbrzyska premiera w siedzibie Teatru Lalki i Aktora. 25 listopada spektakl będzie można oglądać w Pałacu Jedlinka w Jedlinie-Zdroju a 26 listopada w głuszyckim Centrum Kultury. Partnerem projektu jest Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu, przy współpracy z Centrum Kultury w Głuszycy i Pałacem Jedlinka w Jedlinie-Zdroju. Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” oraz Gminy Wałbrzych.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group