Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2910
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Natalią Niemen

Piątek, 12 kwietnia 2019, 6:46
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie autorskie z Natalią Niemen
Fot. Robert Bajek
W minioną środę w kawiarni Sztygarówka na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyło się spotkanie autorskie z Natalią Niemen.

Natalia Niemen - znana wokalistka, altowiolistka, autorka muzyki i tekstów, absolwentka średniej szkoły muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i Szkoły Artystycznej Byhojskolen w Aarhus w Danii jest córką Czesława Niemena - znakomitego muzyka i Małgorzaty Niemen - modelki, zajmującej się też malarstwem i fotografią. Natalia Niemen zajmuje się również sztukami plastycznymi. Jako wokalistka rozpoczęła karierę w warszawskim zespole “Woman”. Solowa płyta Natalii Niemen "Na opak" ukazała się w 1998 roku. W tym też roku odniosła wielki sukces na Festiwalu Polskiej Piosenki Opole'98. Była wokalistką chrześcijańskiego zespołu Life’ M, a także solistką zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Podczas spotkania w Sztygarówce, które przebiegało w sympatycznej, luźnej, swobodnej atmosferze, Natalia Niemen opowiadała o swojej malarskiej pasji, o twórczości, o planach na przyszłość związanych z malarstwem, ale również o sprawach osobistych, nie do końca związanych z wykonywanym zawodem czy realizowaną pasją. Warto zaznaczyć, że spotkanie autorskie z Natalią Niemen poprzedził wernisaż wystawy malarstwa i rysunku. Na wystawie prezentowanych jest kilkadziesiąt obrazów i rysunków Natalii Niemen - od prac najwcześniejszych po najnowsze. Wystawę można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej do 16 czerwca br.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group