Piątek, 10 lipca
Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa
Czytających: 2764
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju

Wiadomości: Region
Sobota, 10 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: 7:45
Autor: opr.red.
Fot. organizatorzy
W Święto Trzech Króli, 6 stycznia 2015 roku, odbyło się coroczne, tradycyjne Spotkanie Noworoczne członków Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju. Miejscem spotkania był Dom Zdrojowy, w którego holu miała miejsce część oficjalna i artystyczna, a w sali brydżowej poczęstunek w miłej kameralnej atmosferze.

Uroczystość rozpoczął zespół instrumentalistów, który zagrał kolędy nawiązując do klimatu minionych niedawno Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przybyłych na uroczystość przywitała prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, Iwona Czech, przekazując w imieniu zarządu TMSZ życzenia pomyślności na Nowy 2015 Rok.

Iwona Czech nawiązała też do motywu przewodniego Spotkania Noworocznego, którym było Święto Trzech Króli. Przed zaprezentowaniem programu dotyczącego historii i symboliki tego święta, prowadząca poprosiła uczestników imprezy, aby założyli rozdawane przed wejściem do sali korony i aby pozowali do wspólnego zdjęcia.

W drugiej części uroczystości prezes Iwona Czech przedstawiła w formie projekcji multimedialnej sprawozdanie z działalności Towarzystwa w roku 2014, a następnie zaprezentowała plany stowarzyszenia na rok bieżący. Ponieważ na rok 2015 przypadają trzy ważne dla miasta rocznice: 200-lecie uzdrowiska, 70-lecie nadania Szczawnu praw miejskich i 35-lecie powstania Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju prezes Iwona Czech zaakcentowała konieczność wyeksponowania w szczególny sposób Szczawna, jako miejsca o ciekawej historii i bogatym dziedzictwie kulturowym.

Towarzystwo ma w planie szereg prelekcji na temat walorów kurortu, na temat twórcy uzdrowiska, Augusta Zemplina, planowane są także publikacje dotyczące słynnych gości kurortu w XIX i XX wieku. Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju upłynęło w tym szczególnym dniu w miłej i pogodnej atmosferze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 10-01-2015 18:39
Jakoś brakuje młodych w tym Towarzystwie?
~mieszk aniec 10-01-2015 21:07
jak "Młodych" przecierz startowali np . P.Płonka co mało mówi dużo "Robi":)))) a P. Sobieraj??????
~ 11-01-2015 12:34
no wlasnie gdzie ci mlodzi tak naprawde to oni w nic sie nie angazuja tylko narzekaja. Widac kto wygral wybory bylo duzo fajnych ludzi wlasnie mlodych na listach i co mieszkancy postawili na stare !!!!
~20-latek ze Szczawna 11-01-2015 16:26
Chcieliby się zaangażować, ale "starzy" im nie pozwalają. Młodzi w konfrontacji z "starymi" nie mają żadnych szans, a chcieliby na prawdę zrobić coś dla swojego miasta i włączyć sie w obchody tych ważnych rocznic. Niestety pan.... ma monopol na wszystko i strasznie nie lubi konkurencji.
~Szcz- mieszk. 11-01-2015 18:09
Wiem o kim mówisz. Ta pani w rzeczywistości uważa , że tylko ona wszystko potrafi najlepiej. Szczawno robi się zapyziałym miastem.
~Janek C. 11-01-2015 18:14
Publikacje na temat znanych postaci przebywających w Szczawnie w formie broszurek ukazały się już dawno. Po co kopiować je jeszcze raz. Nie warto byłoby opracować porządną monografię miasta? Tylko błagam niech za to weźmie się jakiś prawdziwy historyk. Niech ją napisze z sensem i merytorycznie, tak żebyśmy nie musieli się wstydzić.
~ 11-01-2015 21:21
jedna rada skoro lezy wam na sercu dobro Szczawna chodzcie na sesje radnych jako mieszkancy macie tez cos do powiedzenia. Sesja i to wazna budzetowa odbedzie sie w poniedzialek 19 styczbia
~Majka 12-01-2015 10:36
Towarzystwo a sesja rady to dwie różne rzeczy. Co ma piernik do wiatraka. Chodzi o to, aby jeżeli już wydaje się jakieś publikacje to wydawać je z sensem i żeby były napisane rzetelnie w oparciu o odpowiednią literaturę i dokumenty z archiwów. Nawet jeżeli ktoś pójdzie na taką sesję to nie znaczy, że jego pomysł będzie zrealizowany. Poza tym sesje odbywają się w takich godzinach, że pracujemy, jesteśmy w szkołach lub na uczelniach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group