Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3833
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie otwarte Partii Razem

Czwartek, 8 lutego 2018, 9:07
Aktualizacja: Niedziela, 11 lutego 2018, 10:29
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie otwarte Partii Razem
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyło się spotkanie otwarte sympatyków Partii Razem. Gościem specjalnym podczas spotkania był Maciej Konieczny – członek zarządu, jeden ze współzałożycieli Partii Razem.

Partia Razem otworzyła w Wałbrzychu przy Placu Tuwima biuro okręgu, zgodnie z głoszoną przez siebie zasadą, że politykę prowadzi się nie tylko w stolicy, ale w całej Polsce, również, a może przede wszystkim, w małych i średnich miastach. Wczorajsze spotkanie było okazją do zapoznania się z działalnością, programem i postulatami Partii Razem, zapoznania się z prowadzonymi działaniami lokalnymi i propozycjami dla samorządu a także do poznania lokalnych struktur i działaczy.

- Kiedy zakładaliśmy Partię Razem rządziła Polską Platforma Obywatelska. Partia Razem była skierowana przeciwko rządom Platformy Obywatelskiej. Warunki pracy były niepewne. Byliśmy wkurzeni, że pracujemy na śmieciówkach, nie mieliśmy szans na zatrudnienie a żeby zdobyć mieszkanie musimy mieć zdolność kredytową. A jeżeli nam się nawet uda, to mamy 40-letni kredyt i kulę u nogi a wynajem w miastach kosztuje więcej niż płace, które się dostaje. Dostaliśmy kraj i życie, które nie służy nam, które służy garstce najbogatszych, wielkiemu biznesowi, politykom. I wydawało się, że to jest największy problem. I wtedy był. I w dużej mierze jest. Ale wygrał PiS, wygrał Prezydent Duda i nagle się okazało, że z tego kraju rządzonego przez liberałów wylądowaliśmy jako pionierzy europejscy w kraju rządzonym przez prawicowych, antydemokratycznych populistów. Okazuje się, że rządzi nami partia, która dużo bardziej niż za swojej pierwszej kadencji zagraża podstawom demokracji w Polsce. Ma gdzieś konstytucję, jest przeciwko podstawowym prawom kobiet. Żeby zapewnić sobie władzę, żeby utrzymywać tę władzę, żeby zapewniać sobie poparcie jest gotowa rozkręcić naprawdę niebezpieczną rasistowską nagonkę na uchodźców, bo przecież jak Kaczyński szedł do wyborów to opowiadał, że uchodźcy roznoszą choroby, co właściwie jest kliszą z nazistowskiej propagandy. Z jednej strony mamy partię, która niespecjalnie szanuje prawo a z drugiej strony bardzo niebezpiecznie bawi się z ksenofobią, z rasizmem - rozkręca takie emocje, które trudno będzie zatrzymać. My jako partia lewicowa, demokratyczna, konsekwentnie stojąca na straży demokracji instytucjonalnej, musimy w tym momencie stanąć w obronie podstawowych standardów i praw demokratycznych - powiedział Maciej Konieczny.

Jednocześnie Maciej Konieczny zaznaczył, że są i pozytywne efekty zmian w polityce, takie jak chociażby wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej czy program "Rodzina 500+". Partia Razem w wymiarze ogólnokrajowym postuluje między innymi o większe prawa pracownicze, skrócenie czasu pracy i podniesienie wynagrodzeń. Wśród działań lokalnych prowadzonych czy wspieranych przez członków Partii Razem warto natomiast wymienić protesty w obronie praw kobiet czy protesty w obronie Sądu Najwyższego a lokalni działacze Partii Razem złożyli w wałbrzyskim magistracie petycję z prośbą o wdrożenie w naszym mieście Europejskiej Karty Równości.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group