Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3407
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Gniewków: Spotkanie samorządowców z regionu

Sobota, 1 kwietnia 2017, 11:54
Aktualizacja: 11:56
Autor: red
REGION, Gniewków: Spotkanie samorządowców z regionu
Fot. UG Dobromierz
Ponad osiemdziesięciu samorządowców i przedsiębiorców z Dolnego Śląska dyskutowało nad możliwościami rozwoju i pozyskania większej ilości środków finansowych na rozwój ,,południa” naszego województwa. Spotkanie ,,Dolny Śląsk.

Region dwóch prędkości” zostało zorganizowane z inicjatywy lidera Aglomeracji Wałbrzyskiej Romana Szełemeja. Celem spotkania było podjęcie dyskusji i znalezienie sposobów, które pomogą zniwelować różnice jakie występują pomiędzy gminami z regionu sudeckiego, a stolicą Dolnego Śląska i sąsiednimi gminami Wrocławia.

Samorządowcy z niepokojem obserwują dysproporcje jakie występują w jednym województwie i szukają sposobów na to, aby młodzi ludzie nie uciekali w poszukiwaniu pracy do większego miasta, a przedsiębiorcy zostali zachęceni, aby inwestować w naszym regionie. Wpływ na taką tendencję według uczestników spotkania w dużej mierze ma to, w jakich proporcjach dzielony jest budżet naszego województwa i środki europejskie.
- Podjęta została inicjatywa i złożyliśmy zgodnie obietnice wspólnego działania i utworzenia sojuszu, którego nadrzędnym celem jest praca na rzecz mieszkańców i rozwój gmin południa Dolnego Śląska – komentowali samorządowcy.

- Spotkanie nieprzypadkowo zostało zorganizowane w świetlicy wiejskiej w Gniewkowie. Jesteśmy w budynku, który udało nam się zmodernizować dzięki pozyskaniu dofinansowania ze środków unijnych w perspektywie finansowej 2007-2013. Pokazuje to nam wszystkim, że warto się starać i rozwijać i że środki pozabudżetowe są nam bardzo potrzebne, ponieważ takie działania pozytywnie wpływają na wizerunek naszego regionu – podsumował Jerzy Ulbin, wójt Gminy Dobromierz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group