Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3890
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie wigilijne na Białym Kamieniu

Sobota, 16 grudnia 2017, 11:56
Aktualizacja: 15:04
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie wigilijne na Białym Kamieniu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej Biały Kamień – Konradów odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne.

- Dzisiaj w siedzibie Rady Wspólnoty Samorządowej na Białym Kamieniu - Konradowie połączy nas opłatek, mamy spotkanie przedświąteczne. Jest to dla mnie i dla rady białokamieńskiej szczególny dzień. Zaprosiliśmy naszych mieszkańców, żywą historię Białego Kamienia, Konradowa i miasta Wałbrzycha. Do wigilii mamy jeszcze troszeczkę czasu, ale chciałbym naszym mieszkańcom złożyć życzenia wszystkiego najlepszego. Niech ten opłatek białokamieński połączy wszystkich - powiedział miejski radny, przewodniczący RWS Biały Kamień - Konradów, Ryszard Nowak.

Podczas spotkania, w którym udział wzięło przeszło 80 osób, nie zabrakło życzeń, łamania się opłatkiem, wigilijnych potraw, czytania fragmentów Pisma Świętego, modlitwy i wspólnego śpiewania kolęd. Oprócz zaproszonych gości w uroczystości uczestniczyli również duchowni, miejscy radni, członkowie RWS-u, osoby związane z tą dzielnicą i mieszkańcy Białego Kamienia i Konradowa. Na wigilijne spotkanie przybył również prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

- Od lat pani Elżbieta Makuch z Czarnego Boru przygotowuje nam pyszne potrawy. Jest to wspaniały, bardzo dobry człowiek. Ja namawiam i proszę: na święta nie róbcie zakupów w hipermarkecie, idźcie do pani Eli, kupujcie tu, na Białym Kamieniu. Rada Wspólnoty stanęła na wysokości zadania, żeby dzisiaj tu, na tych stołach było pięknie. Duże wsparcie mieliśmy też od KSS Bartnica, od pana Jakuba Madeja - powiedział Ryszard Nowak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group