Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 2203
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spotkanie z JE ks. biskupem

Piątek, 26 grudnia 2014, 7:40
Aktualizacja: 7:56
Autor: opr.red.
Region: Spotkanie z JE ks. biskupem
Fot. użyczone
Jego Ekscelencja ks. biskup Ignacy Dec zaprosił Jacka Cichurę, Starostę Wałbrzyskiego, na uroczyste spotkanie opłatkowe w Kurii Diecezji Świdnickiej.

Tegoroczny świdnicki opłatek odbył się 22 grudnia i był bardziej uroczysty, niż wcześniejsze tego typu spotkania, ponieważ w 2014 roku Diecezja Świdnicka obchodzi swoje dziesięciolecie. Na spotkaniu w kurii gościli przedstawiciele duchowieństwa, parlamentarzyści reprezentujący nasz region w Sejmie i Senacie, a także przedstawiciele samorządu ze szczebla wojewódzkiego, pięciu powiatów oraz gmin leżących na terenie diecezji.

Ks. biskup podsumował dekadę pracy diecezji, szczególnie zwracając uwagę na nowo powstałe instytucje oraz powołania kapłańskie. Udzielił też zgromadzonym błogosławieństwa i złożył świąteczne życzenia. Szczególnie ciepło duszpasterz przywitał przedstawicieli gmin i powiatów, którzy, jak Starosta Wałbrzyski, po listopadowych wyborach zasilili szeregi samorządowców i odwiedzili gościnne progi kurii po raz pierwszy.
Świdnickie spotkanie uświetniły jasełka w wykonaniu dwóch grup młodzieży szkolnej z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10 w Wałbrzychu i Publicznego Gimnazjum Specjalnego nr 10 w Wałbrzychu. Po przedstawieniu była możliwość do symbolicznego podzielenia się opłatkiem i skosztowania tradycyjnych potraw wigilijnych. Goście na pamiątkę spotkania otrzymali okolicznościowe wydawnictwo przedstawiające dziesięciolecie działania Diecezji Świdnickiej.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group