Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3277
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Kazimierzem Niemierką

Wtorek, 16 października 2018, 13:22
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie z Kazimierzem Niemierką
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Czytelni Naukowej Biblioteki pod Atlantami odbyło się spotkanie z Kazimierzem Niemierką, który w interesujący sposób opowiadał między innymi o swojej największej pasji: sporcie.

Mieszkający obecnie w Krakowie Kazimierz Niemierka - górnik, lekkoatleta, zawodnik, reprezentant Polski, trener, wykładowca, społecznik, działacz PTTK i TKKF, poeta, autor wielu wydawnictw i książek, członek Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych", masażysta, sternik, to człowiek o wielu zainteresowaniach, pasjach i wielkiej chęci do działania. W ramach swojej działalności społecznej aktywnie działał na rzecz krzewienia kultury fizycznej. Był między innymi trenerem wałbrzyskiego Górnika, członkiem Zarządu GKS Victoria, prezesem koła PTTK i TKKF, współzałożycielem AZS PWSZ Wałbrzych, członkiem komitetów organizacyjnych ME i MŚ w zapasach, prezesem ZW WOPR. Za swoje osiągnięcia i pracę był wielokrotnie wyróżniany i odznaczany. W roku 2006 otrzymał tytuł "Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego", a w roku 2015 tytuł "Honorowy Obywatel Miasta Wałbrzycha".

Uczestnicy wczorajszego spotkania mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy dotyczących historii wałbrzyskiego sportu. Spotkanie, które prowadził Artur Szałkowski zostało zorganizowane w ramach akcji "Tydzień z Regionem - Wałbrzyskie Złoto". Dzisiaj natomiast w Galerii pod Atlantami odbędzie się wernisaż wystawy obrazów ceramicznych Piotra Micka: "Multiplikacja", w środę w Czytelni Naukowej zaplanowano spotkanie promujące książkę "Jaworowi ludzie" Joanny Żak-Bucholc. D dzień później w tym samym miejscu odbędzie się promocja książki Justyny Nawrockiej pod tytułem "Paragon", a w piątek, na zakończenie "Tygodnia z Regionem", w Multimedialnej Filii Bibliotecznej przy ulicy Kasztelańskiej zaplanowano projekcję filmu "Ludzie z klisz".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group