Poniedziałek, 23 listopada
Imieniny: Adeli, Klementyny
Czytających: 2967
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spotkanie z Ministrem Piechocińskim dotyczące WSSE

Wiadomości: Warszawa/Wałbrzych
Środa, 20 marca 2013, 15:41
Aktualizacja: Czwartek, 21 marca 2013, 10:36
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Z inicjatywy Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja w Warszawie odbyło się dzisiaj spotkanie z Ministrem Gospodarki Januszem Piechocińskm z udziałem Poseł Moniki Wielichowskiej.

Tematem rozmowy była zapowiedź poszerzenia terenów Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Minister przedstawił projekt zmian dotyczący poszerzenia WSSE o tereny województwa opolskiego. Przedsięwzięcie ma poprawić efektywność pozyskiwania inwestorów w obu województwach, ponadto wzmocni jej konkurencyjność wobec innych stref w Polsce.

Minister zapewnił, że nowa nazwa nie wpłynie na siedzibę strefy, która pozostanie w Wałbrzychu, również planowane zmiany nie odbędą się kosztem wałbrzyskiej strefy.

Zdaniem Prezydenta Wałbrzycha, pozyskanie nowych inwestorów jest obecnie zadaniem kluczowym. Ponowił on także prośbę o większy udział zarządu strefy w rozwój infrastruktury regionalnej. Minister zapewnił, że nowy zarząd będzie teraz efektywniej zabiegał o nowych inwestorów. Przy okazji Roman Szełemej poinformował Ministra o Liście Otwartym do Ministra Jacka Rostowskiego w sprawie wydłużenia okresu funkcjonowania stref ekonomicznych w Polsce, który podpisały gminy, udziałowcy WSSE.

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group