Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3401
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z przedszkolakami

Piątek, 1 listopada 2019, 6:37
Aktualizacja: Sobota, 2 listopada 2019, 7:49
Autor: red
Wałbrzych: Spotkanie z przedszkolakami
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci w ramach programu prewencyjnego pn. „Świadomy junior” spotkali się z dziećmi z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Wałbrzychu. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych zajęć przypomnieli najmłodszym o podstawowych zasadach dotyczących m.in. bezpieczeństwa na drodze, w domu czy też podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Policjanci z Wydziału Prewencji KMP w Wałbrzychu w ramach działań profilaktyczno-prewencyjnych pn. „Świadomy junior” spotkali się z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. Mundurowi rozmawiali z dziećmi na temat ewentualnych sytuacji zagrażających ich życiu i zdrowiu oraz ze sposobami przeciwdziałania tym niebezpieczeństwom. Zaproszeni goście tłumaczyli przedszkolakom, na czym polega służba w Policji i jak funkcjonariusze, na co dzień pomagają innym osobom, także tym najmniejszym. Funkcjonariusze przypomnieli w trakcie spotkań najważniejsze numery alarmowe do służb ratowniczych a także jak należy zachować się w kontakcie z osobą obcą. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na to, co należy zrobić, aby zabawy na świeżym powietrzu były bezpieczne.

Ważnym elementem spotkań było też przypomnienie o podstawowych zasadach ruchu drogowego w trakcie organizowanych wycieczek i podróży oraz to, że poza obszarem zabudowanym po zmroku wszystkie osoby poruszające się w obrębie szlaków komunikacyjnych muszą być wyposażone w odblaski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group