Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3529
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spóźnialscy nie wystartująw Półmaratonie

Czwartek, 11 sierpnia 2016, 13:44
Aktualizacja: 13:46
Autor: red
Wałbrzych: Spóźnialscy nie wystartująw Półmaratonie
Fot. organizatorzy
Pracownicy spółki Aqua Zdrój codziennie odmawiają kilkudziesięciu osobom chcącym wystartować w XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych. Powodem jest brak miejsc i zamknięta lista startowa.

Lista startowa jest już zamkniętą z liczbą 2514 biegaczy. Kilkadziesiąt maili i telefonów dziennie odbierają organizatorzy z prośbą o start w Wałbrzychu. To najczęściej spóźnialscy, którzy się wcześniej zapisali, ale nie opłacili startowego do czasu wypełnienia się limitu uczestników. Takich osób jest ponad 600. To dowód, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się wałbrzyski bieg. Gdyby wszyscy chcieli w tym roku wystartować to mielibyśmy ponad 3 tysiące uczestników. Organizator jest jednak zmuszony odmawiać, by nie zrobić zbyt wielkiego tłoku na starcie i na mecie.

W tym roku pobiegnie w naszym mieście 2,5 tysiąca zawodników, a to o 700 więcej niż przed rokiem. Na liście startowej zdecydowanie więcej jest panów (1840). Pań, które zdecydowały się na start, jest 674. Przeważają Polacy, w tym mieszkańcy dwóch miast (Wrocław 386 i Wałbrzych 365). Mamy zgłoszonych kilkunastu obcokrajowców, w tym sześciu Kenijczyków, czterech Ukraińców, trzech Anglików oraz Czecha, Hiszpana, Francuza i Niemca.

W piątek 12 sierpnia o godz. 12.00 w sali 19 wałbrzyskiego Ratusza odbędzie się konferencja prasowa poświęcona XVII Toyota Półmaraton Wałbrzych. Przed Ratuszem pojawi się toyota aygo - główna nagroda w zabawie fantowej dla uczestników biegu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group