Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 4431
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Sprawdź zanim wsiądziesz

Sobota, 1 stycznia 2022, 8:13
Aktualizacja: 10:13
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Sprawdź zanim wsiądziesz
Fot. KMP Wałbrzych
Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu jest ogólnodostępny samoobsługowy alkomat. Każdy może przyjść do jednostki i sprawdzić zawartość alkoholu w organizmie. Warto skorzystać z tego urządzenia, zwłaszcza w przypadku, gdy nie jesteśmy pewni czy już możemy wsiąść za kierownicę.

Wałbrzyska Policja jakiś czas temu wzbogaciła się o ogólnodostępny alkomat. To urządzenie ma zachęcać do badań stanu trzeźwości kierowców, którzy nie są pewni tego, czy mogą wsiąść za kierownicę samochodu. Wcześniej można było korzystać z alkomatu dostępnego w komendzie, ale badanie przeprowadzał policjant. Teraz jednak można się sprawdzić bez angażowania do tej czynności służby dyżurnej i okazywania dokumentu tożsamości.

Każda może przyjść do wałbrzyskiej komendy o każdej porze wykonać samodzielnie i bezpłatnie badanie stanu trzeźwości. Urządzenie zamontowano w holu budynku.

Jak wykonać badanie alkomatem? Obsługa alkomatu jest bardzo prosta. Nie wymaga udziału policjanta, a tuż nad nim umieszczona jest instrukcja obsługi tego sprzętu. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze, aż do momentu wyłączenia się sygnału dźwiękowego i odczytać wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy możemy już prowadzić pojazd.

Jeśli alkomat podczas badania wykaże wynik od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu w organizmie, wówczas kierujący prowadzący samochód znajduje się „w stanie po użyciu alkoholu” i dopuszcza się wykroczenia określonego w art. 87§1 KW. Jeśli natomiast alkomat wykaże wynik wyższy niż 0,5‰ alkoholu w organizmie, to stan kierowcy określany jest jako „nietrzeźwy”, a kierowca, który kieruje pojazdem z takim stężeniem alkoholu dopuszcza się przestępstwa określonego w art. 178a§1 KK.

Twoja reakcja na artykuł?

8
73%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
1
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group