Sobota, 29 stycznia
Imieniny: Józefa, Franciszka, Zdzisława
Czytających: 4183
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sprzedali działkę za 300 złotych

Środa, 4 października 2017, 14:14
Aktualizacja: Czwartek, 5 października 2017, 9:48
Autor: PAW
Wałbrzych: Sprzedali działkę za 300 złotych
Fot. red
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Wałbrzycha jedna z uchwał wywołała trochę kontrowersji.

Radni zajmowali się uchwałą Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej na rzecz Parafii Rzymsko-Katolickiej p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Wałbrzychu nieruchomości niezabudowanej położonej w Wałbrzychu przy ul. Poznańskiej, określonej w ewidencji gruntów jako działka nr 59/2 o powierzchni 0,6569 ha, obręb Podgórze 39 z przeznaczeniem na działalność sakralną – poszerzenie cmentarza parafialnego.

Z wnioskiem o nabycie działki zwrócił się do Rady Miasta proboszcz tejże parafii. Przepisy zakładają, że można sprzedać taką działkę w trybie bezprzetargowym na rzecz kościoła. Wartość działki została oszacowana na 30 tys. 600 zł. Projekt uchwały zakładał, by sprzedać ją z bonifikatą za cenę 306 zł. Poważne wątpliwości, co do tak dużej bonifikaty, wyraził radny Marek Rząsowski.
- Prawda jest taka, że te parafie, które mają cmentarze są bogatsze od pozostałych, bo za pochówek trzeba zapłacić - mówi radny. - Wycena została zrobiona. Nie mówię, żeby robić przetarg na tę działkę, ale wydaje mi się, że taka bonifikata jest zbyt duża.

Radny złożył wniosek, by działkę sprzedać na rzecz parafii, ale bez bonifikaty. Jego pomysł nie zyskał jednak poparcia większości radnych, z których 4 poparła wniosek, 5 się wstrzymała od głosu, a 10 była "przeciw". Tak więc uchwała przeszła w pierwotnej wersji przy 13 głosach "za" i 7 "wstrzymujących się".

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group