Poniedziałek, 22 lipca
Imieniny: Magdaleny, Marii
Czytających: 5118
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Stara Kopalnia ma już 8 lat

Czwartek, 10 listopada 2022, 8:37
Aktualizacja: 8:43
Autor: red
Wałbrzych: Stara Kopalnia ma już 8 lat
Fot. Wałbrzych Moje Miasto
Stara Kopalnia świętuje swoje ósme urodziny. Podczas konferencji podsumowano dotychczasową działalność instytucji oraz opowiedziano o ogromnym sukcesie, jakim jest wpisanie wałbrzyskiej Barbórki na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Spotkanie było także okazją do przedstawienia programu tegorocznego Festiwalu Tradycji Górniczych, który odbędzie się na początku grudnia.

- 8 lat temu swoją działalność rozpoczęła Stara Kopalnia - Centrum Nauki i Sztuki. Dziś jest to popularny obiekt na turystycznej mapie Dolnego Śląska, który z roku na rok odwiedza coraz liczniejsze grono turystów. Instytucja pielęgnuje pamięć o górniczych tradycjach Wałbrzycha - efektem tych działań jest wpisanie wałbrzyskiej Barbórki na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego - mówi prezydent Roman Szełemej.

Głównym celem działalności Starej Kopalni jest podtrzymywanie i kultywowanie górniczych tradycji Miasta i właśnie w tym roku starania byłych górników oraz pracowników Muzeum Przemysłu i Techniki przyniosły efekt. Można śmiało powiedzieć, że jest to wydarzenie bez precedensu. Jest to tym większa nobilitacja, że pomimo braku czynnych kopalń górnicze tradycje są nadal w mieście żywe i podtrzymywane. Dzięki wpisowi na tak prestiżową listę wałbrzyska Barbórka będzie jeszcze szerzej znana nie tylko w regionie, ale i w całym kraju.

Twoja reakcja na artykuł?

8
36%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
27%
Złości
5
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group