Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2396
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kopalnia z dofinansowaniem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 26 kwietnia 2017, 7:48
Autor: red
Fot. red
Dwa projekty złożone przez Starą Kopalnię do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskały dofinansowanie. Łączna kwota dofinansowania to przeszło 80 tysięcy złotych.

DOFINANSOWANE PROJEKTY:

Kolekcjonerzy przeszłości:

Projekt wyróżnia oryginalna koncepcja, w której stała grupa dzieci i młodzieży tworzy własną wystawę za sprawą przeszukiwania zawartości magazynów Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni (pod czujnym okiem muzealników i animatorów) oraz za sprawą wizyt studyjnych w innych muzeach o zbliżonym profilu, uczestnictwa w warsztatach poznawczych i międzypokoleniowych z dawnymi górnikami, dzięki którym eksponaty uzyskają unikalne, żywe historie. Adresaci projektu dodatkowo tworzą grę terenową „Maszyna wyciągowa” po wystawie, dla swoich rówieśników nie biorących udziału w przeszukiwaniu magazynów, dzięki czemu oferta edukacyjna Starej Kopalni rozszerza się o zajęcia stworzone z perspektywy dzieci i młodzieży.

Projekt kończy wernisaż. Planowane jest również wydanie katalogu dotyczącego stworzonej wystawy, opisującego dodatkowo grę terenową. Katalog będzie również służył jako dodatkowy materiał edukacyjny dla szkół i nauczycieli.

Z projektem ruszamy jeszcze w tym tygodniu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.starakopalnia.pl oraz profilu na Facebooku https://www.facebook.com/nowakopalnia/

W górniczym labiryncie:

Głównym celem projektu „W górniczym labiryncie”, w którym m.in. przeprowadzony zostanie konkurs oparty o międzypokoleniowe poszukiwanie własnych, rodzinnych górniczych historii oraz warsztaty artystyczne jest aktywizacja twórcza i budzenie kreatywności dzieci i młodzieży dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W projekcie opowieści i archiwalne obrazy przełożone zostaną na język sztuki, za sprawą stworzenia unoszącej się w powietrzu instalacji „w górniczym labiryncie” zawierającej przetworzone fotografie, grafiki, kaligraficznie komponowane fragmenty opowieści oraz żywe, dynamicznie zmieniające się elementy. Nie bez znaczenia będzie symbolika labiryntu jako elementu ponownego przejścia, powrotu (również do korzeni). Dzieci i młodzież zagłębią się nie tylko w tajnikach przeszłości, sztuk wizualnych, ale też dźwięków i światła, które same będą tworzyć. Zadanie angażuje również grupę dawnych górników. Projekt będzie realizowany we współpracy z lokalnymi szkołami.

Już na przełomie kwietnia i maja rusza edycja konkursowa i warsztaty w szkołach. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej www.starakopalnia.pl oraz profilu na Facebooku https://www.facebook.com/nowakopalnia/

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~szkoda gadać 26-04-2017 9:33
Stara Kopalnia to trwale deficytowy projekt. Wybudować i wyciągać ręce po dotacje? Po co nam to było?
~Rafał 26-04-2017 10:32
Według Ciebie lepiej nic nie budować i tylko marudzić, że nic nie istnieje. Albo może wolisz aby stawiać tylko kolejne pomniki. Z drugiej strony dotacje po to są aby wyciągać po nie ręce.
~pytacz 26-04-2017 10:33
Może po to , aby ci co przyznają dotacje mogli żyć z ich przydzielania?
~lol 26-04-2017 11:33
Brawo, są pieniądze dla kolejnej gwiazdy, aby się pokazała w koplani i cyknęła fotkę...
~klon 26-04-2017 12:09
Taaa......po co komu Stara Kopalnia,lepiej oddać kasę największemu druidowi narodu temu z Torunia niech rozbudowuje wody geotermalne.
~pytacz 26-04-2017 12:20
Może by tak skończyć z dużymi podatkami i przesuwaniem pieniędzy na takie projekty? Więcej byśmy zarabiali, co?
~SANDACZ1313 26-04-2017 12:25
Ja to myślę że Roman Wielki też powinien wykorzystać wody pokopalniane z Lisiej sztolni napisać o dotację,zrobić koło starej kopalni wielki basen,i pijanie jak w Szczawnie i wszystko zrobić lepiej od tego z Torunia .
~Polewa 26-04-2017 12:44
Ej komuchy lemingi.... zadowolone z dotacji? Czy nie? Jak zadowolone, to mowi sie Dziekuje, a nie pluje na reke ktora karmi. Tak was w domu wychowano? Towarzysze? Nie znaju slowa spasiba?
~Polewa 26-04-2017 12:48
Ej Towarzysze? CIeszycie sie z dotacji czy nie? No skoro sie cieszycie to chyba trzeba powiedziec DZIEKUJE... Mama nie wychowala? Jak mama karmila to tez bluzgaliscie? Wy nie znaju slowa spasiba? Zawsze kasacie reke, ktora was karmi? Az taka dzicz? Niczym wscieklizna. Chyba przez to rozumiecie racjonalizm... racjonalni wyborcy?
~v7 26-04-2017 15:18
Toruń nas bije na głowę, a wody termalne ogrzewają za grosze dzielnice wielkości piaskowej. Drogi, mosty, stadiony, sport, jachranka, hala o jakiej Wałbrzych może śnić, chyba nigdy POlitruki u piernikow nie byliście i prezydent niezależny, a nie PO papierach 😀
~Polewa 26-04-2017 16:39
Przeiciez idioci sa przekarmieni TVNowska szczujnia i nienawiscia, to co oni moge wiedziec o rzeczywistosci. Oni zyje w swiecie TVNu... Jak im TVN powie, ze jutro slonce nie wstanie, to z domu nie wyjda.
~pytek 26-04-2017 18:22
Który to truteń z PiSu dał kasę na platformianą kopalnię? Co to za jakaś niedojda. Widać w rządzie broszki więcej takich ministrów jak Pani Streżyńska :)
~olo 26-04-2017 18:37
Nie wiedziałem ze w PIS są tacy durnie !!! Dofinansują Romkowi obwodnicę teraz starą kopalnie . PO co ??? Przecież wszystkie laury będą dla Doktorka i PO > PIS takimi debilnymi działaniami wzmacnia elektorat PO w Wałbrzychu. Lemingi będą biły brawo PO jaki dobry gospodarz Głupi ten PIS
~Polewa 26-04-2017 19:09
olo: bo taki jest PIS, dba o kazdy zakatek kraju. Tu przez lata rzad PO mial wyebane na Walbrzych, wiec teraz PIS nadrabia. Tym sie PIS rozni od PO. PO mialo swojego prezedenta miasta i przez tyle lat tylko puste obietnice skladali, Obwodnice obiecali z 7 razy. Tusk obiecal 100 mln na rewiatalizacje. Nie skaplo nic. Potem przyjechala Klamacz i co obiecala? 300 mln na rewitalizacja! Ile z tego Walbrzych zobaczyl? 0. Widac po dzialania, a nie po PR, kto jest nienawistna czerwona swinia. Nalezy sie to daja, a nie patrza, kto tam rzadzi. Zreszta w PO i to nie pomagalo.
~ 27-04-2017 8:04
Wstrętne pisiory dofinansowały te projekty dlatego szczujnia POpapranców siedzi tutaj cichutko:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group