Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3787
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Starosta przyznał nagrody za działalność kulturalną

Środa, 28 grudnia 2016, 13:06
Aktualizacja: Czwartek, 29 grudnia 2016, 9:11
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Starosta przyznał nagrody za działalność kulturalną
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu odbyło się uroczyste wręczenie nagród Starosty Wałbrzyskiego osobom indywidualnym i instytucjom za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2016.

- Dzisiaj dziękujemy za twórczość artystyczną na Ziemi Wałbrzyskiej. Doceniamy artystów, którzy tutaj tworzą i ludzi, którzy na tej ziemi działają w zakresie pielęgnowania kultury. Działalność kulturalna to również turystyka, dbanie o zabytki, które tutaj mamy. Chcemy aby wartość kulturowa była doceniana w Powiecie Wałbrzyskim - powiedział Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

Nagrody indywidualne Starosty Wałbrzyskiego w wysokości 1000 złotych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2016 otrzymali: Eugenia Klak - poetka zamieszkała w Szczawnie-Zdroju, Henryk Janas - mieszkający w Grzmiącej artysta plastyk i Adam Hausman - Wójt Gminy Walim, orędownik ratowania od całkowitego zniszczenia Zamku Grodno. Nagrody zbiorowe Starosty Wałbrzyskiego trafiły do Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju - 1000 złotych i Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju - 500 złotych. Dodatkowo Starosta Wałbrzyski skierował podziękowania dla Marka Fedoruka - Burmistrza Szczawna-Zdroju i do Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu za współpracę przy organizacji Dolnośląskiej Stolicy Kultury 2016.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group