Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Starostwo Powiatowe na celowniku Wojewody Dolnośląskiego

Wtorek, 13 listopada 2012, 13:12
Aktualizacja: 15:58
Autor: PAW
Wałbrzych: Starostwo Powiatowe na celowniku Wojewody Dolnośląskiego
Fot. PAW
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu. Sprawa dotyczy pozwoleń wydanych na funkcjonowanie na terenie miasta firmy Eko Carbo Julia.

W ostatnich tygodniach o sprawie zrobiło się głośno, bowiem prezydent Szełemej zwrócił się do Wojewody Dolnośląskiego o przeprowadzenie kontroli w Starostwie Powiatowym. Chodzi o to, że projekt budowlany firmy został zatwierdzony bardzo szybko, a ponadto powiat wydał pozytywną opinię na temat przekształcenia prawa użytkowania wieczystego siedmiu działek w mieście w prawo własności firmie Eko Carbo Julia.

- Ustawa Prawo Budowlane stanowi, że jeśli inwestor spełni wymagania obowiązujących przepisów, nie mamy podstaw do nieudzielenia pozwolenia na budowę – mówi Monika Bisek-Grąz ze Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. - Firma Eco Carbo Julia przedłożyła wymagane prawem dokumenty, w tym m.in. wydane przez gminę Wałbrzych decyzje o warunkach zabudowy i decyzję środowiskową. Wobec powyższych faktów, decyzję zatwierdzającą projekt budowlany musieliśmy - zgodnie z obowiązującym prawem - wydać. Jednocześnie należy zaznaczyć, że każdą decyzję udzielająca pozwolenia na budowę wydaje się w ciągu 65 dni od złożenia wniosku. Po przekroczeniu tego terminu, za każdy dzień zwłoki płaci się karę w wysokości 500 zł.

Władze miasta zgodnie z zapowiedziami, chciały część działek, które użytkuje Eko Carbo Julia przeznaczyć na tereny zielone. W tym celu opracowywana jest zmiana w planie zagospodarowania przestrzennego.

Dokumenty dotyczące przekształcenie posiadanego prawa użytkowania wieczystego w prawo własności podpisał Augustyn Skrętkowicz, wicestarosta powiatu wałbrzyskiego.
- Firma EKO Carbo-Julia Sp. z o.o. w Wałbrzychu zwróciła się wnioskiem z dnia 31.08.2012 roku o przekształcenie posiadanego prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. W przedmiotowej sprawie wydane zostały dwie decyzje: w dniu17.10.2012 roku. Decyzje nie są jeszcze ostateczne (zostały odebrane 22.10.2012 roku). Przekształcenie nastąpiło w trybie ustawy o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości (Dz.U. z 2005r. Nr 175,poz.1459 ze zm.). Decyzje podpisał w zastępstwie Starosty, zgodnie z posiadanym umocowaniem prawnym, wicestarosta Augustyn Skrętkowicz – tłumaczy Monika Bisek-Grąz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group