Piątek, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 1799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Starostwo Powiatowe odpowiada w sprawie barierek

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 30 grudnia 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: red
Fot. użyczone
Wczoraj zaprezentowaliśmy zdjęcie, jakie nadesłał do naszej redakcji jeden z Czytelników, którego oburzył fakt postawienia barierek energochłonnych w okolicach kościoła przy ulicy Żeromskiego w Boguszowie–Gorcach, które utrudniają dojście do kościoła pieszym. Komunikat w tej sprawie wydało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Oto treść komunikatu:

1.Barierki zamontowano w sierpniu br.; we wrześniu br., wpłynęło do Starostwa Powiatowego pismo w sprawie demontażu barierek od mieszkańców Boguszowa-Gorc - mieszkańcy bowiem nadal chcieli przechodzić w tym miejscu przez jezdnię. Jednak oznakowane przejście dla pieszych znajduje się 25 m od kościoła.

2. Zgłoszona sprawa (vide: pkt 1) niezwłocznie została rozpatrzona przez pracowników starostwa oraz policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. W wyniku kontroli ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach, pracownik KMP stwierdził w protokole, że
,,zastosowanie przez Zarządcę drogi [Powiat Wałbrzyski - MBG] zabezpieczenie [bariera ochronna ustawiona z uwagi na skarpę - MBG] jest jak najbardziej podyktowane względami bezpieczeństwa, a przerwanie jego ciągłości, na wysokości opisywanych schodów, negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego". Co więcej, przeprowadzona analiza wypadkowości w latach 2010-11 wskazała, że na ul. Żeromskiego doszło do 15 kolizji drogowych.

Co istotne - 25 m od strony schodów znajduje się przejście dla pieszych – oraz wyremontowany chodnik - i ze względu na przebieg drogi wspomniane przejście jest bezpieczne. Piesi mają możliwość przekraczania ulicy w miejscu bezpiecznym (25
m od kościoła); montaż barierki był podyktowany względami bezpieczeństwa, co potwierdził Wydział Ruchu Drogowego. Co więcej - piesi, którzy nie korzystali z przejścia dla pieszych i
wyremontowanego chodnika, a przekraczali barierę i w konsekwencji poruszali się jezdnią, stanowili duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Uprzedzając kolejne pytanie: nie można zorganizować przejścia dla pieszych na wysokości schodów, bowiem w tym miejscu droga nie spełnia odpowiednich warunków. W tym miejscu też przejścia nie można byłoby dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych (skarpa).

M. Bisek

doradca starosty ds. komunikacji społecznej

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~mieszkanka Kuźnic 30-12-2011 8:37
X lat są tam te schody i jak żyję i mieszkam tam 25 lat nigdy nie było problemów czy wypadków w tym miejscu. Nagle w 2011 roku zaszły zmiany, śmiechu warte po co ktoś kład bruk na te schody jak teraz nie można z nich korzystać, takie rzeczy to tylko u nas.
~ala 30-12-2011 8:42
Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, a pare kroków dale dla pieszych nie powinno robić trudności. Bedzie bezpieczniej i tyle.
~mania i frania 30-12-2011 9:58
Wystarczyło namalowac pasy przy schodach . Ale urzędasy w starostwie nie wiedza do czego służy głowa . Kolizje 15 sztuk co za informacje z księżyca. Brawo Starostwo
~samochodziarz 30-12-2011 11:11
A 25 lat temu to w Boguszowie było jedno auto. Marki "syrena" I każdy słyszał gdzie i kiedy burmistrz jeździ.:)
~ 30-12-2011 13:20
ustawcie barierki w popprzek drogi, wtedy nie bedzie wiecej wypadków
~Smiechu warte 30-12-2011 13:36
Względy bezpieczeństwa - akurat. Dlaczego więc Powiat nie zajmie się mostem między Reymonta a Kosteckiego (wyjazd z Kuźnic na Wałbrzych), które stanowią dużo większe zagrożenie, niż schody prowadzące do kościoła przy ul. Żeromskiego ??? A tak a propos schodów do kościoła, to prawda jest taka, że jednemu z pracowników powiatu - de facto radnemu z BG jedna babcia wyszła na drogę z tych schodów i stąd te barierki. Trzeba wolniej jeździć Panie Radny, a nie bzdury wciskać o bezpieczeństwie! Ps. Stwierdzenie "przeprowadzona analiza wypadkowości w latach 2010-11 wskazała, że na ul. Żeromskiego doszło do 15 kolizji drogowych" uważam za co najmniej nierzetelne - albo piszemy artykuł o wypadkach przy wyjściu ze schodów albo o wypadkach przy całej Żeromskiego (która jest długa i kręta)
~KLAWO JAK CHOLERA 30-12-2011 13:44
SAM CZŁOWIEK NEGATYWNIE WPŁYWA NA BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO, A SAMO ŻYCIE JEST NIEBEZPIECZNE DLA BEZPIECZEŃSTWA I ZDROWIA CZŁOWIEKA, ZATEM PRZESTAŃMY ŻYĆ WYTRUJMY LUDZI. NIECH ŻYJĄ PRZEPISY I BARIERKI WPŁYWAJĄCE NA BEZPIECZEŃSTWO RUCHU DROGOWEGO.
~iza 30-12-2011 17:28
ludzie.... parę metrów dalej jest przejście, dajcie spokój z tą barierka, nie macie ważniejszych spraw?
~kk 30-12-2011 18:13
Same tepaki tu na forum. Cos sie zrobi - zle, nic sie nie zrobi - zle, i jak tu dogodzic. A na marginesie i tak do kosciola sie nie mozna spoznic,nawet przez wydluzenie przejscia od kosciola o 25 m.
~syk 30-12-2011 20:48
pewnie księzulo się wkurzy i napuści słuchaczy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group