Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 3051
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Starostwo Powiatowe odpowiada w sprawie barierek

Piątek, 30 grudnia 2011, 8:08
Aktualizacja: 8:09
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Starostwo Powiatowe odpowiada w sprawie barierek
Fot. użyczone
Wczoraj zaprezentowaliśmy zdjęcie, jakie nadesłał do naszej redakcji jeden z Czytelników, którego oburzył fakt postawienia barierek energochłonnych w okolicach kościoła przy ulicy Żeromskiego w Boguszowie–Gorcach, które utrudniają dojście do kościoła pieszym. Komunikat w tej sprawie wydało Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu.

Oto treść komunikatu:

1.Barierki zamontowano w sierpniu br.; we wrześniu br., wpłynęło do Starostwa Powiatowego pismo w sprawie demontażu barierek od mieszkańców Boguszowa-Gorc - mieszkańcy bowiem nadal chcieli przechodzić w tym miejscu przez jezdnię. Jednak oznakowane przejście dla pieszych znajduje się 25 m od kościoła.

2. Zgłoszona sprawa (vide: pkt 1) niezwłocznie została rozpatrzona przez pracowników starostwa oraz policjanta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Wałbrzychu. W wyniku kontroli ul. Żeromskiego w Boguszowie-Gorcach, pracownik KMP stwierdził w protokole, że
,,zastosowanie przez Zarządcę drogi [Powiat Wałbrzyski - MBG] zabezpieczenie [bariera ochronna ustawiona z uwagi na skarpę - MBG] jest jak najbardziej podyktowane względami bezpieczeństwa, a przerwanie jego ciągłości, na wysokości opisywanych schodów, negatywnie wpłynie na bezpieczeństwo ruchu drogowego". Co więcej, przeprowadzona analiza wypadkowości w latach 2010-11 wskazała, że na ul. Żeromskiego doszło do 15 kolizji drogowych.

Co istotne - 25 m od strony schodów znajduje się przejście dla pieszych – oraz wyremontowany chodnik - i ze względu na przebieg drogi wspomniane przejście jest bezpieczne. Piesi mają możliwość przekraczania ulicy w miejscu bezpiecznym (25
m od kościoła); montaż barierki był podyktowany względami bezpieczeństwa, co potwierdził Wydział Ruchu Drogowego. Co więcej - piesi, którzy nie korzystali z przejścia dla pieszych i
wyremontowanego chodnika, a przekraczali barierę i w konsekwencji poruszali się jezdnią, stanowili duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Uprzedzając kolejne pytanie: nie można zorganizować przejścia dla pieszych na wysokości schodów, bowiem w tym miejscu droga nie spełnia odpowiednich warunków. W tym miejscu też przejścia nie można byłoby dostosować do potrzeb osób niepełnosprawnych (skarpa).

M. Bisek

doradca starosty ds. komunikacji społecznej

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group