Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3847
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Startuje rejestracja do Piłkarskiego Diamentu 2.0

Wtorek, 20 października 2015, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: PAW
Kraj: Startuje rejestracja do Piłkarskiego Diamentu 2.0
Fot. organizatorzy
Marzenie. Słowo–klucz, bez którego większość gwiazd światowego futbolu nigdy nie zamieniłoby podwórkowego boiska na największe areny świata. Jeśli masz 16–22 lata, marzy Ci się kariera piłkarska i chcesz wystąpić w programie telewizyjnym – za chwilę może zmienić się Twoje życie. Wystarczy, że poświęcisz minutę, by zarejestrować się w systemie Piłkarski Diament 2.0. Do wygrania: profesjonalny kontrakt z liderem Ekstraklasy Piastem Gliwice i 25 000 złotych.

- Chcemy dotrzeć do wszystkich utalentowanych piłkarzy w Polsce, łącznie z zupełnymi amatorami i piłkarzami z lig okręgowych. Zawodników, którzy marzą o piłkarskiej karierze i grają w małych klubach jest niezliczenie wiele. To dla nich wielka szansa – mówi członek jury programu Piłkarski Diament 2.0., srebrny medalista igrzysk w Barcelonie z 1992, Andrzej Juskowiak.

- Przeszukujemy całą Polskę, by znaleźć talenty, które w przyszłości mogą stanowić o sile reprezentacji narodowej. Po pierwszej edycji programu wiemy, że pracy jest mnóstwo, ale jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie – dodaje szef jury, trener słynący z wyszukiwania piłkarskich diamentów i znakomitej współpracy z młodzieżą, Andrzej Zamilski.

Żeby zarejestrować się w programie, wystarczy wypełnić krótką ankietę na stronie:
http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja

Pomysłodawcą „Piłkarskiego Diamentu” jest Paweł Ziętara. Stworzył talent show, w którym uczestnikami mogą być osoby pomiędzy 16 a 22 rokiem życia, od grających w niższych ligach zawodników aż po amatorów grających w piłkę hobbystycznie, chcących spróbować swoich sił w profesjonalnym futbolu. Od samego początku przyglądać się im będą wybitni eksperci na swoich pozycjach, niektórzy znani już z pierwszej odsłony przełomowego projektu.

(

- wideo do wstawienia w news)

- W pierwszej edycji szukaliśmy napastnika - typową dziewiątkę. W zmienionej formule damy szansę także piłkarzom defensywnym i bramkarzom. Na takie trzy formacje będą podzielone eliminacje. Powiększa się też grono jurorów - tłumaczy Paweł Ziętara.

Poza Andrzejem Zamilskim i Andrzejem Juskowiakiem, w jury zasiądą m.in. legenda Legii Warszawa, Jacek Magiera oraz niegdyś reprezentacyjny bramkarz, Wojciech Kowalewski. - W życiu każdego dnia podejmujemy wyzwania, które wymagają od nas determinacji. Czasami mówi się, że „jak nie możesz wejść drzwiami, to wleź oknem” . Ta cecha charakteru jest bardzo ważna i na nią także będę zwracał szczególną uwagę - komentuje Kowalewski, który w Spartaku Moskwa zyskał status gwiazdy ligi rosyjskiej, uznawanej za jedną z najbogatszych na świecie.

Stawka „Piłkarskiego Diamentu" jest wielka. Tym razem główną nagrodą będzie podpisanie kontraktu z Piastem Gliwice - drużyną, która idzie jak burza w Ekstraklasie i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli.

– Seria meczów sparingowych pozwoli sprawdzić, kto jest godny otrzymania głównej nagrody w programie. Pozostali zawodnicy, którzy wpadną w oko skautom Piasta, również mogą dostać propozycję umowy - zapowiada Paweł Ziętara, pomysłodawca całego projektu.

Niezwykle ważnym elementem projektu jest aspekt naukowy. Odpowiadają za niego prof. nadzw. dr hab. Zbigniew Jastrzębski (współpracujący z większością klubów Ekstraklasy i wcześniej z reprezentacją), Marcin Kwiatkowski (specjalista od psychomotoryki) oraz Paweł Habrat (ceniony psycholog sportu).

- Stawiamy na nowoczesne technologię. Jednym z badanych elementów będzie analiza ruchu gałki ocznej - zapowiada Marcin Kwiatkowski. Grono specjalistów zamykają: Marek Szutowicz (trener od przygotowania fizycznego), Jakub Drwal (skaut) i Łukasz Masłowski (skaut).

Żeby wziąć udział w programie, należy zarejestrować się na stronie http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja. W swoim profilu każdy z zawodników będzie mógł uzupełniać dane na temat swoich występów ligowych, a także o własnej charakterystyce piłkarskiej, która stworzy pierwszy obraz uczestników w głowie jurorów. Pośród etapów rejestracji uwzględniono także testy psychologiczne i psychomotoryczne - za oba przydzielane są punkty.

Pierwsza runda eliminacji rozpocznie się na początku nowego roku w Gliwicach:
4-5 stycznia - spośród 150 piłkarzy defensywnych zostanie wyselekcjonowanych 25 najlepszych.
6-7 stycznia - spośród 150 piłkarzy ofensywnych zostanie wybranych 25 najzdolniejszych.
8 stycznia – na placu boju pozostanie 10 spośród 50 największych talentów bramkarskich.

Wielki finał przewidziano na 17 lutego 2016 roku.

Głównymi partnerami projektu są: firma Nice, Miasto Gliwice i klub Piast Gliwice.

(

- drugie wideo do wstawienia w news)

Piłkarski Diament 2.0 w pigułce:
Wygraj zawodowy kontrakt piłkarski w Piaście Gliwice i 25 000 złotych na start kariery!
Wystąp w telewizji i poznaj wybitnych ekspertów piłkarskich!
Przejdź profesjonalne testy i otrzymaj gotowe wyniki!
Wejdź na stronę projektu i wypełnij formularz:
http://www.pilkarskidiament.com/#rejestracja

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group