Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 5596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Stawiają na pływanie

Środa, 27 kwietnia 2022, 12:06
Aktualizacja: 12:06
Autor: PAW
Boguszów-Gorce: Stawiają na pływanie
Fot. UM Boguszów–Gorce
Gmina Miasto Boguszów–Gorce kolejny raz przystąpiła do udziału w projekcie „UMIEM PŁYWAĆ”, realizowanym ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla uczniów, w ramach dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

W okresie od kwietnia do czerwca 2022 r. 90 uczniów z klas I - III ze szkół podstawowych z naszej gminy weźmie udział w bezpłatnych zajęciach nauki pływania na basenie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym Aqua Zdrój w Wałbrzychu.

Zajęcia sportowe realizowane w ramach programu powszechnej nauki pływania to przede wszystkim nauka podstawowych umiejętności pływackich, jak też możliwość rozwijania i podnoszenie sprawności fizycznej. Uczestnictwo w programie wpłynie także na zachęcenie do systematycznego uprawiania sportu oraz prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia. Ćwiczenia w wodzie i pływanie to również jeden z najskuteczniejszych sposobów zapobiegania i korygowania wad postawy. Niewątpliwe korzyści płynące z udziału dzieci w projekcie to także zapobieganie zjawiskom patologii społecznych, poprzez skierowaną do uczniów ofertę uczestnictwa w dodatkowych zajęciach sportowych oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group