Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3509
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Sto dni Ławskiego

Poniedziałek, 14 marca 2011, 19:52
Aktualizacja: Wtorek, 15 marca 2011, 7:29
Autor: Sven
Wałbrzych: Sto dni Ławskiego
Fot. Sławomir Pawlik
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu podsumowało pierwsze sto dni rządów w nowym układzie politycznym. Mówiono o dotychczasowych osiągnięciach i planach na kolejne sto dni.

Sukcesy zdominowały pierwsze miesiące rządów koalicji PO/SLD w powiecie wałbrzyskim. Na pewno należy do nich rozwiązanie nierozwiązywalnego wcześniej problemu strażnicy przy ulicy Ogrodowej. Nowy Starosta w znacznym stopniu przyczynił się do pozyskania 1.500 000 złotych na kontynuację budowy. Kolejne 1.300 000 złotych udało się pozyskać na remont dróg i Zespołu Szkół nr 4. W sumie daje to 2.800 000 złotych środków zewnętrznych.

W kwestii bezpieczeństwa mieszkańców, poza strażnicą, starostwo zabiega o stworzenie w Wałbrzychu Centrum Powiadamiania Ratunkowego, powołało Komisję Bezpieczeństwa i Porządku na terenie Powiatu Wałbrzyskiego, opracowuje mapy akustyczne, a lada dzień w Starostwie rozpocznie urzędowanie stały przedstawiciel Rzecznika Praw Obywatelskich.

Kolejnym elementem działalności Starostwa jest promocja powiatu poprzez turystykę. Rozmowy z przedstawicielami gmin, tworzących powiat już zaowocowały tworzeniem wspólnego portalu turystycznego oraz bazy gospodarstw agroturystycznych.

Również w edukacji podjęte zostały działania, by kształcenie nie odbywało się w oderwaniu od rynku pracy. Uczniowie szkół technicznych będą mogli odbywać praktyki w kilku nowoczesnych firmach.

Trzeba też dodać, że Starosta nie zrobił tego wszystkiego sam. Pomagał mu wicestarosta Augustyn Skrętkowicz, któremu najbliższe są sprawy edukacji i opieki społecznej. Usprawnieniem obsługi klientów w Wydziale Komunikacji oraz tworzeniem map akustycznych zajął się Krzysztof Paciepnik. Domeną Andrzeja Lipińskiego jest promocja powiatu. Na spotkaniu nie była obecna Monika Wybraniec, którą zatrzymały w terenie sprawy strażnicy.

Robert Ławski ma także plan na najbliższą przyszłość:
- Jak najwięcej kasy z zewnątrz – zakończył Starosta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group