Poniedziałek, 27 marca
Imieniny: Jana, Lidii
Czytających: 3172
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Stop niszczeniu lasów!

Wtorek, 1 września 2020, 11:34
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2020, 8:22
Autor: red
powiat wałbrzyski: Stop niszczeniu lasów!
Fot. Nadleśnictwo Wałbrzych
28 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Mieroszowie, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zorganizowano spotkanie robocze na temat przeciwdziałania bezprawnemu wjeżdżaniu na tereny lasów gminnych.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Ochotniczej Straż Pożarnej Mieroszów, OSP Sokołowsko, przedstawiciele Komisariatu Policji Boguszowie-Gorcach, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, Nadleśnictwo Wałbrzych, Lasy Państwowe, przedstawiciel osób uprawiających sporty motocrossowe, sołtys Nowego Siodła, Mieroszowskie Centrum Kultury, przedstawiciele Schroniska PTTK Andrzejówka oraz pracownicy urzędu.
- Spotkanie zostało zorganizowane na prośbę mieszkańców zaniepokojonych hałasem, niszczeniem szlaków turystycznych oraz niebezpieczeństwem stwarzanym przez amatorów sportów motorowych. Celem naszego spotkania było znalezienie rozwiązania w sprawie negatywnych skutków uprawiania tego sportu w sposób niekontrolowany - informuje burmistrz Mieroszowa Andrzej Lipiński.

W trakcie dyskusji omówiono:

- przepisy obowiązującego prawa "Ustawa o lasach państwowych", zakazujące wjeżdżania pojazdami mechanicznymi do lasu, dodatkowo, zwrócono uwagę na konieczność zarejestrowania pojazdów i dopuszczenia do ruchu, także przepisy z zakresu organizacji imprez masowych, wydawania pozwoleń, terminy

- zwrócono uwagę na zwiększony ruch turystyczny w okresie po pandemii,

- motocykliści są również zagrożeniem dla zwierzyny, która nie może sobie znaleźć ostoi i zaczyna wędrować w inne miejsca.

- możliwość stworzenia miejsca wyznaczonego przez Gminę czy inne uprawnione instytucje do bezpiecznej jazdy, wskazano dobre praktyki w tym zakresie w regionie jeleniogórskim, zwrócono także uwagę iż na terenie wałbrzyskiej Hałdy taki obszar był już wyznaczony jednak nie jest on wykorzystywany do jazdy.

- możliwość utworzenia stowarzyszenia zrzeszającego miłośników tego sportu na terenie Naszej Gminy tak aby nie karać młodzieży, ale równocześnie też znać osoby odpowiadające za grupę sportowców,

- dobrze zorganizowana działalność sportowa mogłaby pozytywnie wpłynąć na promocję Gminy

- w kontakcie z przedstawicielami przyszłej organizacji zrzeszającej "motocrossowców" pracownicy urzędu poprosili o wskazanie miejsca uprawiania sportu w celu weryfikacji właściciela działki

- ustalono, iż kolejne spotkanie odbędzie się za miesiąc kiedy zostanie założone stowarzyszenie oraz gdy gmina będzie mogła zaproponować teren do uprawiania tego typu sportu.

Twoja reakcja na artykuł?

18
75%
Cieszy
3
13%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group